Návod k použití fungicidu Kaptan, jeho výhody a analogy

Lék "Kaptan" patří do kategorie kontaktních fungicidů, více podrobností o pokynech a analogech. Droga se používá k boji proti různým houbovým chorobám. Lék se tradičně vyrábí ve formě prášku, který se před přímým použitím ředí, přičemž se bere v úvahu plocha ošetřovaného povrchu. Koncentrace „Kaptanu“, což je hlavní účinná látka, v prášku je 800 gramů na kilogram.


Účel

Působení je zaměřeno na potlačení aktivity patogenů houbových infekcí, čímž poskytuje ochranu před dalším šířením houby.Produkt se používá jako vodný roztok a nastříká se přes rozprašovací láhev. Fungicid má zvláštní výhodu, díky které je nejoblíbenější mezi novou generací fungicidů.

"Kaptan" může být použit s jinými fungicidy, aniž by byly ovlivněny základní vlastnosti. „Kaptan“ nevydrží kombinované použití s ​​alkalickými produkty. Alkálie zcela ničí základní vlastnosti a neutralizuje všechny výdobytky fungicidu.

Mechanismus působení

Následující vlastnosti jsou považovány za oblíbené mezi pěstiteli rostlin:

  • má komplexní dezinfekční účinek;
  • lze používat po dlouhou dobu;
  • vykazuje preventivní vlastnosti;
  • dokonale chrání mnoho plodin před širokou škálou chorob;
  • vykazuje vysokou fungicidní aktivitu;
  • bojuje proti bakteriím.

Aplikační praxe v jiných zemích

Fungicid je používán japonskými zemědělskými výrobci. Po vzoru Japonců se často používají ve střední Asii.

fungicid kaptan návod k použití analogy foto

Kompatibilita

Kromě toho se Kaptan používá s jinými pesticidy. Jediná výjimka: nelze jej používat společně s minerálními oleji a síranem železnatým. "Kaptan" nevykazuje při opakovaném použití fytoxicitu a nezpůsobuje popáleniny rostlin, což se stává výhodou léku.

Vlastnosti a výhody

Kaptan se obvykle používá k postřiku během vegetačního období a také dezinfikuje semena a zavlažuje půdu, když se teprve připravují na výsadbu sazenic. Zavlažování a dezinfekce půdy zabraňuje hnilobným procesům a chrání sazenice před oslabením imunitního systému.

Návod k použití

Jeden gram se používá na 400 mililitrů nebo 1 litr na 200 mililitrů. Existuje pouze jeden způsob použití.Tohle je sprejování. Léčba se provádí s intervalem odpočinku 5-7 dní. Jeden kurz zahrnuje 7-8 aplikací týdně.

fungicid captan návod k použití analogů

Analogy

Jednou z náhražek za „Kaptan“ je „Fthalan“. Vlastnosti "Fthalan":

  • ochrana rostlin před skvrnitostí;
  • ošetření jabloní a hrušní proti strupovitosti;
  • boj proti plísni révy vinné.

"Fthalan" je dražší než "Kaptan", ale zůstává úplným analogem. Rozsah aplikace těchto léků je stejný. Je třeba vzít v úvahu: Ftalan funguje lépe, když je zaměřen na boj proti padlí. „Fthalan“ nelze používat současně s minerálními oleji, vápnem, síranem železnatým a směsí Bordeaux.

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn