Super lék na sazenice rajčat: peroxid vodíku

Co zahradníci a zahradníci nedělají, aby zvýšili produktivitu nebo se zbavili hmyzu ve svých postelích. Peroxid vodíku je super lék na rajčata. Na rozdíl od drahých léků, které jsou někdy zcela neúčinné, lze tento přípravek koupit za haléře v každé lékárně.


Peroxid vodíku pro dezinfekci

Mnoho lidí ví, že sadební materiál musí být před výsadbou dezinfikován. Nejčastěji se pro tento účel používá jód nebo manganistan draselný. Semena rajčat ale můžete ošetřit peroxidem vodíku.

Podle vědců obsahují semena plodin inhibitory.Jsou to oni, kdo brání klíčení sadebního materiálu. V přirozeném prostředí se ničí procesem oxidace. Ale v zemědělství se k tomuto účelu používá peroxid. Semena rajčat se postříkají rozprašovací lahvičkou s 1% peroxidem vodíku. Musíte postřikovat semena, která již byla zaseta do půdy. Zničí se tak nejen inhibitory obsažené v semenech, ale dezinfikuje se celá půda.

peroxid vodíku

Další způsob, jak dezinfikovat budoucí sazenice. V 10% roztoku peroxidu je třeba semena namočit na 25 minut, poté je třeba je omýt pod tekoucí vodou a vysušit na radiátoru, dokud nebudou volně tekoucí.

Tento produkt se také používá jako stimulátor růstu zeleninových plodin. Materiál pro výsadbu rajčat by měl být namočený po dobu 12 hodin v 0,5% roztoku peroxidu. Po této době se semena také promyjí v čisté vodě a osuší. Tento způsob zpracování semen zaručuje 100% klíčivost.

Peroxid vodíku pro sazenice rajčat se také používá při ošetření kořenového systému rajčat. V tomto případě však všechny tenké kořeny zemřou, ale na samotném oddenku nezůstanou žádné bakterie ani houby.

zpracování sazenic

Ošetření půdy před výsadbou sazenic

Výrobek také našel uplatnění při obdělávání půdy v letních chatách. Většina škodlivého hmyzu preferuje přezimování v půdě. Proto se před výsadbou sazenic na otevřeném terénu doporučuje dezinfikovat půdu. Substrát by měl být zaléván roztokem peroxidu nejen před výsadbou sazenic, ale také po sklizni.

Na 4 litry vody potřebujete pouze jednu láhev produktu. Roztok důkladně promíchejte dřevěnou tyčí, nalijte do konve a zalijte narytou zeminou.Zalévání vodným roztokem se provádí na podzim a na jaře, několik dní před výsadbou mladých sazenic na záhony.

živit zemi

Zpracování sazenic a dospělých rostlin

Při pěstování rajčat je třeba věnovat zvláštní pozornost zpracování keřů. Sazenice rajčat jsou velmi slabé, takže potřebují další stimulaci růstu. Jako stimulant můžete použít chemikálie, ale obejdete se i bez nich a zkuste rostlinky ošetřit roztokem peroxidu.

K postřiku keřů musíte vzít 1 litr teplé filtrované vody a zředit v ní 1 polévkovou lžíci. l. peroxid. Důkladně promíchejte a nalijte do rozprašovací láhve; postřik se provádí neustále, dokud se sazenice nepřesadí do země. Doporučuje se stříkat jednou týdně. S tímto krmením začnou sazenice aktivně růst během několika dnů po zahájení postupu.

sazenice v zemi

Ale nejen mladé sazenice potřebují stimulátor růstu. Za určitých faktorů mohou dospělé keře také špatně růst, mít nezdravý vzhled a vysychat. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete použít peroxid vodíku. Rány a zlomeniny stonků lze dezinfikovat. Zlomené místo se namaže peroxidem a utěsní latexem.

Tento prostředek také dobře funguje proti houbovým chorobám. Zřeďte 25 ml peroxidu v 1 litru vody při pokojové teplotě a nastříkejte výslednou tekutinu na větve a listy rajčat.

Peroxid si poradí i s tak běžnou nemocí lilek, jako je plíseň. V 1 litru vody nařeďte pár kapek jódu (obejdete se i bez něj) a 35 ml peroxidu. Rostliny stříkejte, dokud nezmizí všechny známky plísně.

doma na okně

Používejte jako hnojivo pro rajčata

Pomocí peroxidu vodíku můžete rajčata hnojit. Peroxid zřeďte vodou (3 litry na 50 ml přípravku) a vzniklým hnojivem zalijte keře rajčat. Hnojit můžete jak mladé sazenice, tak i dospělé keře.

Zalévání sazenic tímto přípravkem pomáhá oddenku lépe absorbovat mikroelementy a makroelementy. Uvolněný kyslík „požírá“ malé kořínky a také ničí všechny patogenní bakterie a houby. Pamatujte, že není vhodné zalévat listy rostlin. Krmení se provádí ne více než jednou za 10 dní.

hnojivo se nalévá

Při zalévání sazenic rajčat tímto způsobem musíte dodržovat řadu doporučení:

  • Voda musí proniknout do země do hloubky více než 15 cm;
  • Potřeba používat pouze teplou vodu (ne studenou);
  • Při zalévání keřů by kapalina neměla padat na vrcholy a erodovat půdu kolem otvorů;

lék na rajče

Keře je třeba zalévat brzy ráno nebo pozdě večer, když slunce již zapadlo (pokud zalijte rajčata když svítí slunce, mohou se spálit a zemřít).

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn