Výsadba a tipy pro pěstování rajčat metodou Galiny Kizimy

Málokdo ví, jak zasadit rajčata metodou Galiny Kizimy? Ale tato technologie nám umožňuje vyřešit problém nedostatečného prostoru pro pěstování semen pro sazenice. Galina Kizima vyvinula mnoho metod rozvoje zemědělství. Vytvořila zcela nový způsob pěstování sazenic rajčat ve filmu. V důsledku toho se získají silné rostliny, vhodné pro další výsadbu v otevřeném terénu.


Tato metoda je optimální pro případy, kdy je potřeba připravit velké množství sazenic na letní sezónu. Ale hlavní věc je, že to nevyžaduje mnoho volného místa, kterého je často nedostatek.

Výhody a nevýhody metody

Klasický způsob pěstování rajčat spočívá v setí semen do nádoby s půdou. Často se k tomu používají hrnce, sklenice a další produkty. Ale podle metody Kizima se setí semenného materiálu provádí v netkaném materiálu. V tomto případě mluvíme o husté polyethylenové fólii. S jeho pomocí se vytvoří malý objem půdy, který stačí k vypěstování kvalitních sazenic.

Zvláštností fóliové nádoby je, že zadržuje vlhkost, která je tak nezbytná pro získání silných a zdravých klíčků pro sazenice.

Metoda Galiny Aleksandrovna se také nazývá „plenka“ nebo „moskevský styl“. Je to dáno tím, že tuto technologii jako první použili obyvatelé tohoto konkrétního města. Pokud jde o pěstování sazenic, mnoho Moskvanů čelilo takovému problému, jako je nedostatek volného prostoru v bytě. Kizimova metoda umožnila tento problém snadno vyřešit.

balíčky sazenic

Před výsadbou semen rajčat musíte pečlivě prostudovat nevýhody a výhody technologie. Pokud jde o výhody, autor technologie zde upozorňuje na následující:

 1. Na jeden parapet můžete bez potíží umístit rekordní počet klíčků. To vám umožní ušetřit místo, kterého je často nedostatek.
 2. Sběr sazenic je poměrně snadný a rychlý. Chcete-li to provést, stačí rozložit „nádobu“ a vyjmout klíček. Následně se zasadí do připravené nádoby.
 3. K pěstování semen nepotřebujete mnoho půdy. Takže například k výsadbě sto klíčků nepotřebujete více než 5 kg půdy.
 4. Tato metoda pěstování pomáhá chránit rajčata před chorobami.To platí zejména pro černou nohu. Šance na její výskyt je snížena na minimum.
 5. Průhledné nádoby usnadňují kontrolu, která semena vyklíčila a která se teprve chystají vyklíčit.

Výsadba a tipy pro pěstování rajčat metodou Galiny Kizimy

Metoda od Galiny Kizimy má mnoho výhod. Ale bohužel zde existuje několik nevýhod:

 • Sazenice rajčat nemají dostatek prostoru pro klíčení. Také husté uspořádání „hrnců“ vede k poklesu přirozeného světla. To vše vede k tomu, že klíčky rostou a vyvíjejí se poměrně pomalu. Proto, aby bylo možné získat materiál včas pro výsadbu na otevřeném terénu na začátku sezóny, je nutné zasít semena předem.
 • V důsledku pěstování semen ve filmech má rostlina silný a stabilní stonek, což nelze říci o kořenovém systému. Při výsadbě do nechráněné půdy byste se proto měli postarat o její posílení.

Pro rostliny odolné proti chladu se doporučuje metoda „Moskevský styl“. To výrazně zjednoduší pěstování sazenic rajčat. V případě potřeby lze samozřejmě použít i v případě teplomilných rostlin. Zde je však nutné provést sběr klíčků.

nůžkami stříhat

Vlastnosti metody

Zvláštností této technologie je, že po výsadbě do půdy mohou rajčata růst bez vody po dlouhou dobu. Před tím se odříznou spodní listy. Semena jsou zasazena do oválné jamky. Měl by mít takovou hloubku, aby klíček šel do poloviny. Zároveň se do něj přidá asi 6 litrů kompostu, 200 ml dřevnaté révy a malá špetka manganistanu draselného. To vše se promíchá přímo v otvoru a zalije se kbelíkem vody. Rajčata se sázejí až po úplném vstřebání veškeré vody.

metoda ve výkresech

V další fázi jsou sazenice pohřbeny a jejich vrcholy jsou připevněny ke kolíku svisle a rovnoměrně. Zbývá jen nalít ještě jeden kbelík vody a v tuto chvíli lze považovat výsadbu sazenic rajčat za dokončenou.

Důležité: Hloubka klíčků by neměla být větší než 5 cm. Pokud rostliny zasadíte hlouběji, povede to v budoucnu k jejich vysychání.

vizuální grafika

 

Pěstitelské metody

Výsadba rajčat metodou Galiny Kizimy se provádí několika způsoby. K pěstování se tedy používají naklíčená a nenaklíčená semena. Proces může být také proveden na bázi substrátu. Před výsevem rajčat pro sazenice musíte pečlivě zvážit všechny navrhované možnosti. Také stojí za zvážení Galiny rady. To vám umožní pěstovat silné a zdravé rostliny.

naklíčená semena

Použití naklíčených semen

Tato metoda se používá pro setí semen rajčat. V tomto případě se semenný materiál připravuje obvyklým způsobem. Před výsevem je třeba provést manipulace v tomto pořadí:

 • kalibrovat;
 • dezinfikovat speciálním prostředkem;
 • namočené v růstovém stimulátoru;
 • nechat 3 dny na probuzení.

dezinfikovat přípravkem

Poslední fáze zahrnuje ponoření zrn sazenic do ubrousku, který je předem navlhčen teplou vodou. Jsou umístěny pod sáčkem na 3 dny. Když se ze semen objeví první smyčky, můžete je začít sázet. Jak tedy pěstovat sazenice rajčat:

 • sudé čtverce o straně 20 cm vyrobené ze silné fólie;
 • půda, kterou si sami připravíte nebo zakoupíte v obchodě;
 • guma;
 • sazenice.

teplá voda

Proces výsadby semen se provádí v následujícím pořadí:

 1. Na roh připravené fólie se položí zemina v požadovaném množství. Vypěstované sazenice rajčat se do něj opatrně ponoří. V tomto případě by listy kotyledonu měly být umístěny nad okrajem filmu. Kořen je zcela pokryt zeminou.
 2. Fólie je uprostřed přeložena a srolována do role. Pro udržení tvaru je fixován gumičkou.
 3. Všechny připravené balíky jsou umístěny na paletě. Je umístěn na dobře osvětleném místě.

Aby se nezapomnělo na datum výsadby, jsou na filmu vytvořeny příslušné značky fixem.

sazenice pod filmem

Použití suchých semen

K výsadbě je třeba připravit některé materiály:

 • hustý polyethylen;
 • půda, která má požadované složení;
 • elastické pásky;
 • semena.

hustý polyethylen

Práce se provádí v následujícím pořadí:

 • Hustý polyethylen se nařeže na proužky o šířce 10 cm.
 • Připravené pásy se rozloží na pracoviště. Země je na ně nasypána v rovnoměrné vrstvě. Důkladně se navlhčí vodou, do které se přidá růstový stimulátor.
 • Zrna rajčat se vysévají podél pruhu ve vzdálenosti 4 cm od sebe.
 • Polyetylen je zabalen do role a zajištěn elastickým pásem.
 • Na hotovou roli se položí plastový sáček. Poté se umístí do krabice, která se umístí na teplé místo.

připravené proužky

Když se objeví první výhonky, sáčky se z rolí odstraní. V tomto případě se krabice přesune na dobře osvětlené místo. K osvětlení se používají i umělé světelné zdroje.

Použití substrátu

V tomto případě mluvíme o použití toaletního papíru. Zvláštností tohoto materiálu je, že velmi dobře absorbuje vlhkost a následně ji snadno uvolňuje. To vám umožní vypěstovat silnou a odolnou rostlinu.

K výsadbě je třeba připravit následující materiály:

 • polyethylen dostatečné hustoty nebo substrát pro laminát;
 • role toaletního papíru;
 • bankovní gumička;
 • naklíčená semena rajčat.

role toaletního papíru

Proces přistání se provádí v následujícím pořadí:

 • Polyetylen se nařeže na proužky o šířce 10 cm.
 • Hotové proužky se rozloží na stůl. Proužky papíru jsou položeny ve třech vrstvách a hojně navlhčeny. K tomu se používá vodný roztok stimulátoru růstu.
 • Semena rajčat vysévejte na proužky polyethylenu ve vzdálenosti 4 cm od sebe. Poté jsou pokryty navlhčeným toaletním papírem. Semena jsou navíc navlhčena speciální živnou tekutinou.
 • V konečné fázi se tvoří role. Zároveň stojí za to zajistit, aby se semínka nehýbala. Pro zachování tvaru obalu je zajištěno gumičkami.

probíhá vylodění

Na hotové „role“ se pokládají plastové sáčky. Poté se vloží do krabice, která se umístí na tmavé a teplé místo. Nejlepší je umístit je blízko baterie. Po vyklíčení semenného materiálu se sáčky odstraní a rajčata se přemístí na dobře osvětlené místo.

Několik užitečných tipů

Pro pěstování sazenic rajčat je lepší použít semena určitých odrůd nebo hybridů. Je lepší je vysévat koncem března. Protože získání sazenic nebude trvat déle než měsíc a půl, je toto období optimálním řešením.

Důležité: Neurčité odrůdy rajčat nejsou pro tuto metodu vhodné, protože tvorba rukou je narušena během procesu růstu. V důsledku toho se rozvětví na 2 nebo 3 klíčky.

neurčité odrůdy

Během přepravy zažívají sazenice rajčat vážný stres. To platí zejména pro změny teplot a úrovní vlhkosti. Proto by měly být nejprve ošetřeny malým množstvím přípravku „Zdravá zahrada“.To ochrání rostoucí klíček rajčat před negativními faktory životního prostředí a také je ochrání před stresem, ke kterému dochází v důsledku jejich přepravy.

Galina trvá na tom, že sazenice jsou zalévány, když je to nutné. Nejprve se určí úroveň vlhkosti půdy. K tomu je potřeba vložit prst do obalu. Pokud zůstane suchá, rajčata potřebují naléhavou zálivku.

vážný stres

Při pěstování rajčat je neméně důležité hnojení rostlin. Poprvé se hnojiva aplikují jeden a půl týdne po sběru. K tomu se doporučuje použít zředěný divizna. K přípravě roztoku je třeba přidat 1 litr koncentrátu organického hnojiva do kbelíku s vodou. Pečlivě se zavádí do kořenové zóny. K tomu použijte konev, která má tenký výtok.

rostlinné hnojivo

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn