Jaké jsou nejlepší, nejproduktivnější a vůči chorobám odolné odrůdy rajčat pro skleník?

Která rajčata je nejlepší zasadit do skleníku závisí na výsledku, kterého chce pěstitel dosáhnout. Různé odrůdy rajčat mají své vlastní doby zrání, velikost může být velikost malé švestky nebo dokonce dosáhnout 1 kg, chutnají sladce nebo mají příjemnou kyselost. Lze však identifikovat další kritéria, která budou při výběru zásadní.


Funkce určení nejlepšího pohledu

Která rajčata je nejlepší zasadit do skleníku? Nejlepší semena rajčat pro skleník by měla být vybrána na základě některých důležitých parametrů.Je třeba vzít v úvahu kulinářský účel, stupeň pohodlí ve skleníku, úroveň výnosu, načasování sběru bobulí a sílu odolnosti vůči chorobám.

Pro skleník si můžete vybrat odrůdy a hybridy. Ty se získávají procesem křížení odrůd. Ale nemůžete z nich sbírat semena pro budoucí výsadbu. Zatímco z odrůdových odrůd mohou být semena vhodná pro následný výsev.

Chovatelé pravidelně vyvíjejí nové skleníkové odrůdy a hybridy rajčat. Vyznačují se vysokou produktivitou, mnohem lépe odolávají nepřízni počasí a nedostatečné péči. Nejoblíbenější nové odrůdy rajčat pro skleníky, soudě podle mnoha pozitivních recenzí od pěstitelů zeleniny, jsou Druzhok F1, Tornado F1, Empire, Snow Fairy Tale.

Rajčata Druzhok F1 dozrávají brzy. Sklizeň zároveň dozrává, dobře se skladuje a přepravuje. Neroste vysoko, do 60 cm, ale kvůli velkému množství plodů se musí vyvazovat k opoře. Kulatě červené plody váží 110 g. Každého jistě potěší sladká, cukrová chuť dužnatého nitra.

rajčata Druzhok F1

Zkušení pěstitelé zeleniny se každoročně snaží kromě svých osvědčených oblíbených rajčat vysadit na svých zahradních pozemcích nové odrůdy. Pro milovníky nových věcí můžeme zaznamenat následující nejlepší odrůdy rajčat pro rok 2018 pro skleníky: Kronos F1, Alsou, Banana Legs, Sprinter.

Chcete-li zasadit keř rajčat ve skleníku, musíte také vzít v úvahu výšku konstrukce. Některé odrůdy vyžadují dodatečné posílení stonku, protože jejich růst může být více než 2 metry.

Nejlepší odrůdy rajčat pro skleníky mají různé výšky stonků.

Krátké nejlepší odrůdy rajčat pro skleníky se vyznačují tím, že výška stonku není větší než 75 cm. Stonek je silný a silný. Vyžadují minimální péči.Následující druhy lze klasifikovat jako podměrečné: Lví srdce, Prasátko, Aljaška, Pyshka F1, Broskev.

rajčata ve skleníku

Růstově omezené odrůdy se natáhnou až na jeden metr a přestanou růst. Pro keř je nutné vytvořit stonek, je nutné provést postup sevření. Mezi známá středně velká skleníková rajčata patří: Pink Honey, Sultan F1, Lady, Baby F1.

Vysoké druhy jsou často obdařeny velkými plody. Nemohou se chlubit vysokou odolností vůči chorobám, dorůstají až dvou metrů a je doporučeno dát si čas na vytvoření stonku. Je bezpodmínečně nutné postavit podpěru pro vázání a pravidelně odřezávat boční větve.

Nejlepší odrůdy rajčat pro skleníky s výškou keře až 2 metry: Mushroom Basket, Madam, Pink Tsar.

Jedinečná chuť

Jak vybrat správnou a vhodnou odrůdu, důležitou roli hraje chuť rajčete. Ne každý má rád kyselý odstín. Vznikly proto sladké odrůdy rajčat, které zaujmou svou masitostí a nízkým obsahem semen.

rajčatové keře růžový med

Nejsladší odrůdy zeleniny jsou podle zkušených odborníků v této věci: Eldorado, Pink Honey, Honey Spas, Clubfoot Bear, Cardinal. Tyto odrůdy mají nejen nesrovnatelnou chuť, ale jsou také odolné. Dobře snášejí teplo nebo chlad, nedostatek mikroprvků v půdě, odolávají i virům a bakteriím.

Eldorado může dorůst až 90 cm, doporučuje se vytvořit dva stonky z keře. Každý keř má 5 větví, na kterých se tvoří žlutooranžové plody o hmotnosti asi 400 g. Sladká, šťavnatá dužnina je svrchu pokryta tenkou, ale hustou slupkou. Rostlinu je třeba včas zalévat, uvolnit a oplodnit.

Rajče Eldorado na stole

Odrůda Honey Spas se vyznačuje středními hranicemi tvorby plodů. Z jednoho keře můžete sklidit až 5 kg úrody.Stonek dosahuje výšky 175 cm, proto je nutné vázání. Plody dozrávají postupně po celé léto. Žlutá zralá rajčata jsou skladována po dlouhou dobu, praskliny nejsou typické.

keře rajčat Med zachráněn

Odrůda Mishka talipse bude zapamatována nejen pro svou sladkou příjemnou chuť, ale také pro velké množství bobulí. Vykazuje vysokou odolnost vůči mnoha patogenům a má průměrné limity zrání. Barva se může lišit a hmotnost někdy dosahuje 900 g. Zralé bobule mají vysoký obsah cukru.

semena rajčat medvídek

Cukrovou smetanu můžete vyzkoušet brzy, po 83 dnech. Keř může dorůst až 140 cm. Plody mají žlutý nádech, vzhledem připomínají švestku, jsou bohaté na karoten, váží pouhých 18 g. Rajčata se skladují po dlouhou dobu, zachovávají si chuť a tvar.

vzhled rajčete Cukrový krém

Sáček F1 potěší vínově červenými plody, váží 245 g a má střední limity zrání. Neobvyklý je také tvar, ve formě krychle. Keř dorůstá až 185 cm, vyžaduje vytyčování, odřezávání bočních větví a vytváření stonku. Hustá, ale jemná slupka chrání před praskáním a podporuje dobrou trvanlivost rajčat.

rajčatová kabelka F1

Boj s nemocemi

Omezený prostor skleníku podporuje rychlé šíření nemocí. Vzhledem k tomu, že složení půdy zůstává konstantní, může být obtížné se zbavit plísní a bakterií. Místnost je nutné dezinfikovat a pravidelně větrat.

Nejčastěji rostliny onemocní kvůli nesprávné zálivce, náhlým výkyvům teplot, husté výsadbě na záhonech a nedostatečné péči. Pokud tedy není dostatek času na péči, neexistují žádné zkušenosti nebo jiné důvody, musíte si vybrat semena, která jsou odolná vůči chorobám.

Nejlepší odrůdy pro skleníky, které se vyznačují trvalou, vysokou odolností vůči mnoha běžným infekcím rajčat.

Pěstitelé zeleniny mají dobré dojmy ze středně rané odrůdy Virtuoso F1. Rostlina může dosáhnout až 185 cm.Péče zahrnuje tvorbu stonku. Plody dozrávají za 105 dní, mají vínově načervenalý odstín, plochý kulatý tvar, váží přibližně 145 g. Dobře snášejí nepříznivé povětrnostní podmínky a nedovolují infekci mnoha viry.

rajče Virtuoso F1 na desce

Pokud zvolíte semena Golden Bead F1, pak již 94. den můžete sklízet vysokou sklizeň. Zralé plody jsou kulovité, jasně oranžové barvy. Kartáč může obsahovat asi 20 sladkých, šťavnatých rajčat o hmotnosti 15 g.

vzhled rajčete Zlatý korálek F1

Kardinál ve skleníku může dorůst až dvou metrů. Keř vyžaduje vytvoření stonku, který je zesílen. Malinovorůžové plody jsou umístěny na hroznech po 8 kusech a mohou vážit až 650 g. Odrůda snáší chlad a zřídka onemocní.

Kardinální rajčata ve skleníku

Oranžový obr vás potěší nejen vysokou odolností vůči mnoha patogenům. Název lze právem připsat produktivním odrůdám rajčat pro skleník. Po 103 dnech vás potěší tvorba plodů. Po dosažení zralosti se zbarví do oranžova o hmotnosti asi 450 g.

Oranžové obří rajče

Jemný odstín

Většina růžových rajčat pro skleníky se liší od červených v tom, že obsahují více nutričních složek. Mělo by se o ně také pečovat zvláštním způsobem. Růžová rajčata potřebují více půdní vláhu a pohotověji reagují na aplikovaná hnojiva. Vysoké stonky je třeba zpevnit a odstranit boční větve.

Pro výsadbu ve skleníku si můžete vybrat následující nejlepší a nejoblíbenější odrůdy růžových rajčat.

Růžový med je nejlepší produktivní odrůda rajčat pro skleník. Velké podlouhlé bobule mají malinovo-růžový odstín, jejich hmotnost dosahuje 1 kg. Začínají dozrávat po 104 dnech.Keře dorůstají až 1,5 metru, proto je nutné vyvazování a zaštipování. Sladká rajčata nemají ani náznak kyselosti. Tenká slupka nedělá dobře v prevenci praskání, takže plody dlouho nevydrží.

rajče Medově růžové v ruce

Růžové rozinky jsou nezapomenutelné pro své malé červené plody, až 45 kusů na větev. Táhne se až 1,5 metru. Odrůda dobře odolává chorobám a roste i za nepříznivého počasí. Podlouhlé bobule váží v průměru 75 g a zralostí získávají růžovou barvu. Zralá zelenina může viset na větvích po dlouhou dobu a nespadnout a sklizená plodina může být dlouho skladována.

rajče růžové rozinky na stole

Zelinářům se růžový zázrak F1 bude líbit vzhledem i chutí. Světlé malinovo-růžové plody váží přibližně 110 g. Na jedné větvi může viset až 5 kusů. Pěstitelé zeleniny uvádějí jako nevýhodu krátkou trvanlivost.

semínka rajčat Růžový zázrak F1

Bohaté dárky

Recenze o nejlepších odrůdách rajčat pro skleník umožnily identifikovat nejplodnější odrůdy, které mají také další dobré vlastnosti. Vysoce výnosné odrůdy rajčat pro skleníky mohou být determinované (je třeba pravidelně odřezávat boční výhonky) a neurčité (keře, které rostou vysoko a je třeba je tvarovat).

Jaké odrůdy rajčat jsou pro skleníky nejproduktivnější, pomůže hodnocení se stručným popisem typu.

Sněžný leopard se vyznačuje průměrnou dobou tvorby plodů a po 107 dnech bude možné sklízet. Rostlina je nízká, asi 55 cm, odolná vůči horkému i chladnému počasí. Je nutné nainstalovat podporu. Plody jsou malinově načervenalé barvy, s hladkým, kulatým povrchem, váží asi 250 g. Jelikož dozrávají brzy, nestihnou zachytit šíření většiny druhů chorob.

rajče Sněžný leopard

Rio Grand dozrává za 116 dní ode dne výsadby. Stonky dorůstají do výšky asi 1 metru.Vyžaduje sevření a vázání. Plody jsou švestkového tvaru, oranžové barvy, váží přibližně 125 g. Nejchutnější plody jsou ze studované odrůdy, dužnina je zapamatována pro svou šťavnatou, sladkou chuť. Mohou růst v suchém, horkém klimatu a bez pravidelného zavlažování.

Semena rajčat Rio Grand

Keře odrůdy Eternal Call dorůstají výšky až 75 cm.Výnos je extrémně vysoký. Větev nese červené plody o hmotnosti asi 600 g, které se začínají sbírat po 85 dnech. Tvar bobulí je zploštělý s charakteristickým rýhovaným povrchem.

rajče Věčné volání na talíři

Intuition F1 začíná tvořit plody již 112 dní po zasetí semen. Pokud neštípnete vršek, může dosáhnout výšky 2,6 metru. Kulatá rajčata červené barvy mají tenkou, ale docela odolnou slupku. Nejsou náchylné k praskání. Dužnina obsahuje hodně cukru, takže pokrmu dodávají zvláštní chuť a vůni.

semínka rajčat Intuition F1

Odrůda Ivanhoe F1 vás může potěšit vysokým výnosem. Stonek je velký a silný a pojme velké množství shluků červené zeleniny stejné velikosti. Zelenina je odolná vůči většině druhů virů a plísní. Recenze poznamenávají, že při pěstování není třeba používat chemikálie.

rajče Ivanhoe F1 v rukou

Vysoce výnosné odrůdy rajčat pro skleníky vyžadují další péči a velkou pozornost. Je nezbytné provádět listové a kořenové krmení podle schématu. I když jsou keře malé, je třeba je posílit. Každé dva týdny je nutné provést postup sevření. Půdu se doporučuje včas uvolnit, zalévat a odplevelovat.

Různé termíny odběru

Do zimních pokrmů jsou nejčastěji určeny nejlepší odrůdy rajčat pro skleníky s limity pozdního dozrávání, raná zelenina se může konzumovat čerstvá nebo přidávat do salátů.

Nejlepší odrůdy rajčat pro skleníky s ranou tvorbou ovoce, které volí většina pěstitelů zeleniny.

Buddy F1 začíná dozrávat po 87 dnech. Keře nejsou příliš rozvětvené, dorůstají výšky asi 60 cm, lze je sázet i na volné záhony, ale rajče se lépe cítí ve skleníku. Červená rajčata s oranžovým nádechem váží asi 105 g a díky své husté struktuře se skladují po dlouhou dobu. Odrůda se vyznačuje nenáročností na složení půdy nebo povětrnostní podmínky, snáší kolísání teplot a zřídka onemocní.

Odrůda rajčat Iljič F1 dá ve skleníku bohatou úrodu, zřídka onemocní a načervenalé plody s oranžovým nádechem lze ochutnat po 87 dnech. Rajčata ve skleníku mohou dorůst až do výšky 155 cm. Hmotnost každé zeleniny je 110 g. Tvar je mírně stlačený s výrazným žebrováním u stopky. Ve skleníku často podléhá hnilobě květů.

keře rajčat Iljič F1

Moje láska F1. Keře se mohou natáhnout až na 120 cm. Pro zvýšení množství tvorby plodů se doporučuje provádět zaštipování. Plody rostou velké, jejich hmotnost může dosáhnout 210 g, jejich tvar je protáhlý, s malým výtokem na základně. Jasně červená, hladká, tenká slupka skrývá sladký, sladký vnitřek.

Skleníková rajčata Odrůdy Pervoklaska patří k nízko rostoucím, raně zrajícím odrůdám. Stonek dorůstá ne více než 90 cm, ale je potřeba vázání. Pro sklizeň co největší úrody se doporučuje vytvořit tři stonky.Zralé jasně růžové plody váží přibližně 170 g. Tvar je mírně zploštělý.

semena rajčat Pervoklaska

Aphrodite vám umožní vychutnat si první zeleninu za 78 dní. Výška jejich stonku dosahuje pouze 55 cm, ale je lepší jej přivázat k podpěře, protože tenký stonek se může pod masou ovoce zlomit. Každá větev pojme 7 kulatých, červeno-šarlatových rajčat o hmotnosti asi 95 g.

Pro sklizeň v srpnu se doporučuje zasadit semena rajčat pro skleníky s limity pozdního zrání. Nejlepší pozdní odrůdy rajčat.

Aphrodite rajčata na větvi

Odrůda rajčat De Barao je mezi zahradníky známá pro své vynikající vlastnosti. Patří k produkčním odrůdám rajčat pro skleníky. Z jednoho kořene bude možné odebrat až 9 kg zeleniny. Půda, na které má být druh pěstován, musí být úrodná. Rostlina je odolná vůči mnoha virům a bakteriím.

De Barao rajčata na stole

Rajčata odrůdy Andreevsky Surprise lze rozpoznat podle jejich silného stonku, který vyžaduje formaci a posílení. Pěstitelé zeleniny poznamenávají, že počet plodů produkovaných na tak vysoké rostlině není příliš vysoký. Bobule, červené s růžovým nádechem, váží asi 350 g a mají zaoblený zploštělý tvar. Kultura dobře snáší nedostatek světla.

semena rajčat Andreevsky překvapení

Zázrak trhu patří z hlediska zrání do středně pozdní skupiny, dosahuje výšky až 130 cm.Plody jsou červené barvy a mají kulatý, mírně protáhlý tvar. Hmotnost bobulí dosahuje 350 g. Jedná se o produktivní rajčata. Často podléhá hnilobě.

rajčata Zázrak trhu

Rozmanitost skleníkových rajčat Brown Sugar zaujme neobvyklou hnědohnědou barvou. Vyznačuje se pozdním zráním, snáší studený vzduch a vytrvale odolává chorobám. Ve skleníku dorůstá až 2,5 metru. Plody nejsou příliš velké, váží asi 110 g.Chuť je výborná, vnitřek masitý, sladký s dostatečným obsahem šťávy.

rajčatový hnědý cukr na stole

Velkoplodé druhy

Velkoplodá rajčata se mohou stát skutečnou ozdobou a chloubou skleníku. Jejich hmotnost může někdy přesáhnout 800 g. Sklizeň je velká a kvalitní. Velké odrůdy rajčat jsou příjemné na pěstování a vhodné pro zimní skladování bez zpracování na šťávy, omáčky a saláty.

Nejoblíbenější odrůdy rajčat pro skleníky, které se vyznačují velkými, chutnými bobulemi.

Oranžový zázrak vyniká velkou zeleninou o hmotnosti více než 155 g. Patří mezi sladké odrůdy rajčat do skleníků. Začínají zpívat brzy. Na hroznu se tvoří 5 oranžově žlutých, oválně podlouhlých bobulí. Slupka je tenká, hustá, ale není tvrdá a chrání před popraskáním.

rajče Oranžový zázrak v zahradě

Odrůdy rajčat pro skleník nejsou kompletní bez uvedení jména Pink Elephant. Pokud budete dodržovat pravidla zalévání a hnojení půdy, každý keř dá velkou, bohatou a sladkou sklizeň. Stonek může dorůst až 1,5 metru, proto je potřeba ho pevně svázat a zaštípnout.

Průměrná hmotnost je 500 g, ale může dosáhnout 1 kg. Tmavě růžové plody mají zploštělý tvar s žebrováním v blízkosti stopky. Lahodná rajčata mají sladkou chuť bez kyselosti.

růžové sloní rajče v zahradě

Vedou velkoplodé odrůdy Býčí srdce. Červeno-šarlatová rajčata ve tvaru srdce jsou oblíbená mezi pěstiteli zeleniny. Hmotnost jednoho rajčete na spodních větvích může dosáhnout až 1 kg. Na horních větvích hmotnost bobulí klesá. Plody dozrávají za 125 dní, proto se řadí mezi středně zrající odrůdy.

Stonek je mohutný, šíří se silnými střapci, které udrží až 5 rajčat. Tato skleníková rajčata vyžadují pečlivou a pečlivou péči.Má slabou odolnost vůči chorobám a je třeba ho neustále krmit.

rajče Ox srdce

Velkoplodé odrůdy se neobejdou bez zmínky o druhu Monomakh Cap. Je proslulý nejen svými velkými plody. Jedná se o nejproduktivnější odrůdu. Má střední limity zrání. Rajčata jsou odolná vůči chorobám, chuťově lahodná, dobře snášejí sucho a dozrávají téměř současně. Červeno-vínové plody jsou kulatého tvaru a váží přibližně 450 g, ale mohou dosáhnout 900 g.

semena rajčat Monomakh's Cap

Rajčata pro skleníky Král trhu Patří mezi raně dozrávající hybridy a mají spoustu pozitivních vlastností. Červeno-šarlatová rajčata jsou odolná vůči chorobám, teplotním změnám a mohou tolerovat nedostatek vlhkosti. Pěstitelé zeleniny poznamenávají, že odrůdu je možné pěstovat pouze v jižních oblastech.

rajčatový král trhu

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn