Známky a pověry o Tradescantia, je možné chovat reo květinu doma

Květ reo je tropická vytrvalá rostlina pocházející z Mexika. Nyní je klasifikován jako člen rodiny Tradescantius. Dříve však byli klasifikováni jako samostatný rod - Reo. Kultura získala své neobvyklé jméno na počest starověké řecké bohyně - nymfy Reo. S květinou Tradescantia neboli reo je přitom spojeno mnoho znamení a pověr. Tato kultura proto mnoha lidem způsobuje řadu obav.


Symbolika květu reo

Reo květina je vytrvalá dekorativní listová rostlina. Podle učení Feng Shui je tato kultura považována za symbol harmonie, míru a míru. Pokud budete studovat znamení a pověry, můžete dojít k závěru, že květina činí svého majitele zdravým a dává mu duchovní harmonii. Kromě toho může kultura zlepšit fungování srdce a krevních cév.

Tato rostlina pohlcuje negativní energii, která přichází od ostatních, a chrání před negativitou. Podle známek musí být pro maximální projevení účinku rostliny zdravá. Nemocná a uvadající květina nepřináší svým majitelům žádný užitek.

Magické vlastnosti rostliny reo

Magické vlastnosti Tradescantie vzbuzují mezi esoteriky značný zájem. Mít tuto kulturu v domácnosti pomáhá chránit členy rodiny před zlými kouzly a čarodějnicemi. Chrání také před závistí, pomluvami a zlým okem. Čím více jedinečných rostlin je v domě, tím silnější ochranu poskytují.

Pokud špatný pruh začal, kultura je schopna absorbovat negativitu. To pomůže co nejrychleji osvobodit místnost od špatné aury. Poté květina postupně zasychá a odumírá.

Lidové znaky spojené s květem reo

Tato jedinečná rostlina je spojena s mnoha pověrami. Fanoušci pokojových plodin si jsou jisti, že dokáže skutečné zázraky. Mnozí se například domnívají, že Tradescantia tegmentalis podporuje početí. Znamení říká, že pár, který už dlouho nemá děti, bude moci brzy zažít štěstí mateřství. Ženy tvrdí, že květina podporuje příznivý průběh těhotenství a porodu.

Další znak souvisí s vlivem kultury na manželský život. S jeho pomocí může pár navázat láskyplný vztah. Kromě toho květina pomáhá vyrovnávat rozdíly mezi manžely.

Foto květiny Reo

Známky o Tradescantia ji spojují s duševní rovnováhou. To platí zejména pro lidi, kteří v nedávné minulosti ztratili své blízké. Květina jim doslova pomohla vrátit se do života a nevzdat se. Po zasazení rostliny se u mnoha lidí rozvinuly tvůrčí schopnosti. Navíc se jim podařilo úspěšně dokončit všechny započaté projekty a úkoly.

Stojí za zvážení, že zlí lidé nebo ti, kteří plánují něco špatného, ​​by neměli držet Tradescantia v domě. V tomto případě je velká pravděpodobnost, že se květina svému majiteli pomstí.

Základní pravidla pro péči o reo rostlinu

Aby kultura dobře rostla a vyvíjela se, je třeba o ni náležitě pečovat. V tomto případě byste měli dodržovat tato pravidla:

  1. Zajistěte dostatečné osvětlení. V přírodních podmínkách roste Tradescantia v horkých zemích. Proto potřebuje jasné osvětlení. Kulturu je však stále potřeba zastínit. Na otevřeném slunci se listy rychle spálí. To negativně ovlivňuje vizuální charakteristiky kultury. Optimální je umístit květináč na západní nebo východní okna. Na jihu na to budete muset udělat stín. Na severní straně nasycené listy ztrácejí jas. V důsledku toho se kultura stává bledou a nenápadnou.
  2. Zalévejte a postřikujte plodinu včas. V teplém období se doporučuje rostlinu hojně zalévat usazenou vodou. Je důležité, aby nebyla příliš studená. Kultura také potřebuje teplou sprchu nebo postřik. Blíže k podzimu, když teplota vzduchu klesá, je třeba zastavit postřik až do příští sezóny. V tomto případě je třeba zálivku postupně snižovat.
  3. Zajistěte optimální teplotní podmínky.Vnitřní rostlina se bude cítit dobře při teplotě +25 stupňů v létě a +18 stupňů v zimě. Je důležité zajistit, aby hodnoty neklesly pod +12 stupňů. Pokud se plodina pěstuje v chladné místnosti, listy ztrácejí pružnost a stávají se letargickými.
  4. Vyberte správný substrát. Pro Tradescantia je přípustné použít nejběžnější zeminu. Měl by obsahovat písek, rašelinu, listnatý a trávníkový substrát ve stejném poměru. Je důležité, aby půda byla volná a prodyšná. Velký význam má přístup maximálního množství kyslíku ke kořenovému systému.
  5. Vyberte si správný hrnec. Neměli byste používat nádobu, která je pro tradescantia příliš velká. Jak se květina vyvíjí, je třeba květináč změnit na větší. Každé jaro nebo léto by měla být půda nahrazena čerstvou půdou. Kultura normálně snese transplantaci.

Foto květiny Reo

Kdo může dát reo květinu: doporučení

Tradescantia je nejlepší volbou pro uzavřené a nejisté lidi. Pomáhá odhalit potenciál jedince a činí člověka sebevědomějším. Květinu lze darovat i milencům nebo bezdětným. Zároveň je důležité to dělat od srdce.

Tato kultura podporuje rozvoj talentů. Proto to kreativním lidem vyhovuje. V blízkosti tohoto závodu je snazší vytvářet a vytvářet nová díla. Další vlastností kultury je schopnost zlepšovat zdraví duše i těla. Tradescantia proto může být dána lidem, aby jim přáli zdraví a prosperitu.

Optimální místo pro umístění reo rostliny

Vnitřní kultura s bohatými fialovými listy potřebuje plné osvětlení. Neměl by však být vystaven přímému slunečnímu záření. Květináč umístěte nejlépe do polostínu.Při neustálém vystavení slunci se na keři mohou objevit popáleniny a listy mohou zblednout.

Pokud Tradescantia přesunete do zadní části místnosti s nedostatkem osvětlení, výhonky se roztáhnou a ztmavnou. V důsledku toho je vysoká pravděpodobnost úhynu květů. To je považováno za špatné znamení, protože dům zůstane nechráněný. Optimální místo pro kulturu je považováno za západní nebo východní okenní parapet. Tam listy nepoškodí spalující paprsky slunce.

Z pohledu Feng Shui se doporučuje umístit Tradescantia do centrální části místnosti. Díky tomu bude možné dosáhnout aktivního dopadu a udržet ochranný energetický potenciál na vysoké úrovni.

Reo květina

Zóna lásky a manželství se přitom nachází v jihozápadní části domu a patří živlu Země. Nejoptimálnější barvy pro toto místo jsou žlutá a hnědá. Zde by měla být umístěna Tradescantia se žlutými pruhy na horní straně listů.

Jak předejít negativním důsledkům předvídaným příznaky

Aby květina neškodila místnosti a lidem, kteří jsou v ní, nemůžete přát škodu ostatním. Magická kultura dokáže snadno odhalit vnitřní náladu a nasměrovat negativitu zpět. Než si Tradescantia přivezete domů, je důležité být pozitivní a uzavřít mír se svými nepřáteli. Jedinečná rostlina pomůže později navázat vztahy.

Stojí za zvážení, že pouze zdravá rostlina má ochranné vlastnosti. Samotná Tradescantia onemocní jen zřídka. Při nesprávné péči však trpí padlím nebo hnilobou kořenů. Někdy rheo onemocní, protože na sebe bere všechnu negativitu zaměřenou na svého majitele.

Tradescantia je úžasná rostlina, která se vyznačuje výraznými dekorativními a magickými vlastnostmi.Aby se kultura dobře rozvíjela a plně prokázala své schopnosti, je důležité poskytnout jí náležitou péči.

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn