Popis spathiphyllum, znamení a pověry o květině - ženské štěstí

Promluvme si o květu spathiphyllum (lidově „ženské štěstí“) - jakými znaky a pověrami je rostlina zahalena. Tato nádherná domácí rostlina fascinuje svými luxusními, nevadnoucími listy a sněhově bílými květy. Jeho čistý a svěží vzhled, lakovaný v jemných barvách, inspiruje klid a pohodu. Ve Spojených státech se tato květina nazývá Peace Lily and the Peace Lily. Zvažme, jaké jsou magické vlastnosti „ženského štěstí“.


Pověry spojené se spathiphyllum

Původ názvu spathiphyllum začíná ve starověkém Řecku. V doslovném překladu „spathiphyllum“ znamená „dekový list“ nebo „sněhobílý list“. Této květině se také říká „otakárek štěstí“ nebo „Bílý list“.

Význam kvetení spathiphyllum

Aby pokojové květiny kvetly, je třeba jim zajistit příznivou atmosféru. Když majitel věnuje rostlině dostatek pozornosti a péče, odpoví velkorysým kvetením a dodá interiéru sofistikovanost a sofistikovanost. Sněhově bílé květy, připomínající plachty, zvěstují nejen hojnost v domě, ale také klid, vytvářejí atmosféru pohodlí a pomáhají relaxovat, což přispívá ke kvalitnímu spánku a pomalému, ale trvalému pohybu životem.

Exotická rostlina a její vliv na ženy

Předpokládá se, že spathiphyllum může pomoci ženám dosáhnout osobního štěstí. Ženy bez vztahů bez ohledu na věk a sociální postavení vysazují tuto nádhernou květinu v naději na šťastnou rodinnou budoucnost.

Je zajímavé poznamenat, že v mýtech starověkého Řecka je s touto květinou spojen příběh. Legenda praví, že bohyně lásky a moci Astarte sestoupila v den svatby z Olympu, aby dala pozemské dívce kouzelnou květinu, symbolizující věčnou lásku.

S touto rostlinou je spojeno mnoho přesvědčení. Například:

  1. Mladé dívky se o to starají se zvláštním strachem, protože pokud keř velkoryse obdaruje majitele sněhově bílými květy, které tak vypadají jako vlající závoj, brzy se bude konat svatba.
  2. Květina je také spojena se snem o početí dítěte. Nabobtnající se pupeny signalizují ženě, že se brzy splní její milované přání - a porodí dlouho očekávané dítě.
  3. Předpokládá se, že jasně zelené lesklé listy jsou schopny zachovat přirozenou krásu ženy a chrání je před předčasným chřadnutím.
  4. Konečně, po neúspěších v lásce, sněhově bílé květy spathiphyllum naplní dům pozitivní energií, pomáhají zapomenout na křivdy a začít život znovu.

Co dělat, když spathiphyllum uschlo

Nedostatek pozornosti a nedostatečná péče může vést k vadnutí spathiphyllum. Je důležité zacházet s pokojovými rostlinami s láskou a péčí. V lidové moudrosti existuje názor, že pokud spathiphyllum začne blednout, může to být signál k tomu, abychom se o něj začali pečlivěji starat. Člověku možná ve shonu všedního dne uniká skutečně podstatné věci, což v konečném důsledku vede k disharmonii v domácnosti.

Popis spathiphyllum

Uschnutí spathiphyllum je známkou toho, že nastal čas přijmout opatření ke zlepšení rodinných vztahů. Někdy vše, co potřebujeme, je odložit věci a jít ven s celou rodinou. Relaxujte, mluvte a diskutujte o nevyřešených problémech, které se hromadí v každodenním životě v klidném prostředí.

Spathiphyllum jako „manžel“

Mnoho lidí tuto květinu nesprávně nazývá „slzy vdovy“ s odkazem na překlad názvu z čínštiny. Ve skutečnosti je však „muzhegon“ další květina zvaná Hoya. Tento typ voskového břečťanu má skutečně sílu vytěsnit mužnost z domova. Ale půvabný spathiphyllum není vůbec spojen s tak agresivním chováním.

Pravidla pro darování a přenos spathiphyllum

Zvažme, zda se tato květina vyplatí darovat:

  1. Doporučuje se, aby ženy bez zvláštního důvodu nedávaly ani malé klíčky z domácí květinové zahrady. To je považováno za nepříznivé znamení, které může vést ke konfliktům a neshodám v rodině.
  2. Pokud se žena přesto rozhodne darovat květinu příteli nebo příbuznému, měla by ji koupit pouze na „neutrálním území“, například v květinářství. Aby se předešlo případným potížím, vyplatí se za dárek požádat o symbolickou platbu, například pár mincí.
  3. Na druhou stranu, daruje-li pokrevní muž (strýc, otec nebo bratr) květiny nezadané nebo osamělé příbuzné, pak tento dar velmi pozitivně ovlivňuje její osud. Podle legendy může takové gesto vést k tomu, že se v jejím životě objeví milující muž.

Další pověry spojené se spathiphyllum

Říká se, že umístění hrnců „ženského štěstí“ do ložnice může oživit vášeň v páru a chránit před cizoložstvím. Pro dosažení harmonie v rodinném životě se doporučuje umístit skupiny spathiphyllum a anthurium, které je považováno za „dirigenta“ „mužského štěstí“. To posílí spojení mezi partnery. Tato kombinace rostlin dokáže vyřešit všechny neshody.

Popis fotografie spathiphyllum

Fotografie spathiphyllum

Podívejme se na fotografii této úžasné květiny a pak budeme pokračovat v příběhu o jejích magických vlastnostech.

Magické vlastnosti spathiphyllum

Spathiphyllum má jedinečnou energii. Za účelem výměny pozitivní energie provádějí bílí mágové následující rituály:

  1. V noci ze čtvrtka na pátek, kdy měsíční světlo osvětluje rostlinu, musíte s rostlinou mluvit a sdělit jí všechna svá tajemství a touhy.
  2. Abyste přilákali finanční štěstí, měli byste umístit hrnce do místnosti, kde jsou uloženy peníze, a také skrýt žlutou minci do podnosu nebo půdy.
Expert:
Je však důležité mít na paměti, že úmysly musí být dobré a naplněné laskavostí. Pokud touhy a myšlenky směřují k negativním nebo škodlivým cílům, pak nedojde k požadované reakci - naopak zlý úmysl se v životě jeho majitele odhalí jako velká nepříjemnost.

Důvody pláče spathiphyllum

Pocity, které obklopují ženský duševní svět v předvečer oslavy, například výročí nebo svatby, mohou způsobit slzy „ženského štěstí“. Na listech květu však můžete vidět i slzy smíření a osvícení, které se objevují po vyřešení dlouhého konfliktu. I když se toto chování květiny zdá neobvyklé, nepředstavuje pro rostlinu hrozbu. V takových chvílích je vhodné provinilcům odpustit nebo naopak požádat o odpuštění.

Popis fotografie spathiphyllum

Vědecká komunita používá termín „guttace“ k označení procesu tvorby kapiček, které jsou vylučovány rostlinami. Tento proces je přirozeným jevem, který chrání květiny před přemokřením a promáčením kořenového systému. Fyziologický proces gutace se projevuje v odstraňování přebytečné nahromaděné tekutiny z rostlinných tkání a kořenů. Tento jev je typický pro plodiny v tropických oblastech, kde sezónní deště přesycují faunu a flóru vláhou.

Výklad snů zahrnujících spathiphyllum

Pohled na kvetoucí čerstvé květiny naznačuje úspěch, vysoký příjem a hodně štěstí ve vašem osobním životě.

Předpokládá se, že pokud ve snu vidíte umělé květiny, naznačuje to podvodnost lidí kolem vás, neupřímné nebo předstírané vztahy a také předstírá zradu.

Pohled na špinavé květiny naznačuje vnitřní úzkost a ztrátu zájmu o život. S největší pravděpodobností takový sen odráží práci podvědomí. Je důležité nenechat věcem volný průběh. První věc, kterou musíte udělat, je odstranit negativní myšlenky z hlavy a začít hledat příležitosti ke zlepšení situace.

Možnost chovu spathiphyllum doma

V Jižní Americe místní obyvatelé přezdívali vonné rostlině „Lilie of Peace“ kvůli její schopnosti vytvořit v místnosti atmosféru pohodlí a světla. V domě, kde tato vznešená a vznešená květina roste, není místo pro nemoci, spory a výčitky.

Popis spathiphyllum

Spathiphyllum je nejen krásná květina, ale také květina, která je mnohostranná ve svých blahodárných vlastnostech. Pozoruhodně čistí vzduch od škodlivých výparů a nečistot a také ničí spory plísní, čímž vytváří zdravé prostředí. „Plachetnice štěstí“ dokáže zvlhčit a obohatit vzduch o ozón a vzdušné ionty, díky čemuž je svěžejší a zdravější.

Význam spathiphyllum ve Feng Shui

Feng Shui, termín přeložený jako „vítr a voda“, je starověká čínská praxe (taoistická geomantie), jejímž cílem je optimální využití prostoru prostřednictvím „cesty věcí“ a symbolů. Specialisté v této oblasti využívají toky energie k dosažení pohody a harmonie.

Spathiphyllum přenáší silnou kreativní aktivní energii. Nádherné sytě zelené listy jsou symbolem života, růstu a vývoje a sněhově bílé květy naznačují čistotu a čistotu. Takový harmonický tandem chrání místnost před „černou“ destruktivní energií, závistí a zlým okem a zajišťuje pohodu a klid.

Optimální místo pro umístění spathiphyllum

Rostlinu se doporučuje instalovat v místnosti s dobrým osvětlením, nejlépe v blízkosti jihozápadních nebo jihovýchodních okenních rámů. Květiny Spathiphyllum preferují rozptýlené měkké osvětlení. Během léta a jara může přímé sluneční světlo způsobit popáleniny - hnědé, suché skvrny na jasných listech rostliny.

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn