Příznivé a nepříznivé dny v dubnu pro výsadbu podle lunárního kalendáře 2024

Mnoho pěstitelů zeleniny a zahradníků používá zahradníkův lunární kalendář na duben 2024. Pomáhá lidem určit optimální čas pro výsadbu mnoha druhů zeleniny a ovoce a také vybrat den pro zálivku a hnojení již vysazených rostlin.


Vliv měsíční fáze na výsadbu

Někteří lidé tvrdí, že měsíční fáze nemají na výsadbu žádný vliv, ale není to pravda. V dubnu letošního roku ovlivňují nejen nadzemní část sazenic, ale i jejich kořenový systém. Výsadba semen v konkrétní lunární den může zlepšit plodnost sazenic a také výrazně urychlit jejich vývoj.

Ve dvacátém dubnu by se mělo upustit od výsadby, kypření půdy a plevele, protože to negativně ovlivňuje zdraví sazenic. Během tohoto období jsou rostliny náchylné k infekci chorobami, které vedou k rozvoji hniloby oddenků. Proto, abyste nasbírali hodně zralého ovoce, musíte se předem seznámit s lunárním kalendářem setí, který uvádí všechna příznivá a nepříznivá data.

Měsíční fáze v dubnu 2024

Není žádným tajemstvím, že fáze měsíce mohou negativně nebo pozitivně ovlivnit vývoj a růst většiny rostlin. Abyste správně využili jejich vlivu, musíte se seznámit s lunárními fázemi pro duben tohoto roku. Existují čtyři fáze:

 • Nový měsíc. Toto je nejnevhodnější doba pro výsadbu zeleniny. Všechny sazenice vysazené během novoluní na stanovišti špatně zakořeňují a rostou pomalu. Novoluní trvá pouze tři dny a začíná 5.
 • Dorůstající půlměsíc. Během dorůstajícího Měsíce je nutné provádět zahradnické práce. V této době všechny květiny, bylinky, zelenina a ovoce absorbují lunární energii, což přispívá k jejich dalšímu rozvoji. Tato fáze začíná 8. dubna a potrvá do 18. dubna.
 • Úplněk.Období úplňku je také považováno za nepříznivou dobu pro sázení semínek nebo přesazování vyklíčených sazenic. Za úplňku můžete rostliny pouze hnojit, odplevelovat a rosit. Úplněk začíná 19. dubna a trvá jeden den.
 • Ubývající měsíc. V takové dny se doporučuje pěstovat kořenovou zeleninu a cibulovité sazenice, protože kvůli ubývajícímu Měsíci bude veškerá energie směřovat dolů. Fáze začíná 20. a končí o deset dní později.

měsíční kalendář

Poloha Měsíce ve zvěrokruhu v dubnu 2024

Chcete-li určit příznivé a nepříznivé dny pro výsadbu zeleniny, budete muset pochopit umístění měsíce ve zvěrokruhu.

Příznivé dny přistání

Existuje několik znamení zvěrokruhu, která přispívají k rozvoji a produktivitě vysazených rostlin. Mezi úrodná znamení zvěrokruhu, ve kterých může být Měsíc, patří:

 • Tele. Plodné ženské znamení, které je aktivní na sedmé a osmé.
 • Rakovina. Je považováno za nejúrodnější znamení, platí od 11. do 12. dubna.
 • Štír. Měsíc ve Štíru podporuje růst mnoha druhů zeleniny. Pobyt ve zvěrokruhu začíná 20. a končí následující den.
 • Kozoroh. Zemské ženské znamení, které vstupuje do fáze měsíce od 24. do 26.

měsíční kalendář

Nepříznivé dny

Mezi příznaky neplodnosti patří:

 • Beran. Když je Měsíc v Beranu, nemůžete sázet stromy, zeleninu a ovoce. Proto je výsadba 4. a 6. dubna kontraindikována.
 • Dvojčata. Vzdušné mužské znamení, které se odehrává 9.–10.
 • Panna. Zvěrokruhový pobyt v Panně začíná 16. a končí o den později.

Co zasadit v dubnu podle lunárního kalendáře?

Mnoho lidí se zajímá o to, co zasadit v dubnu podle lunárního kalendáře setí. Existuje několik plodin, které zkušení zahradníci doporučují zasadit v polovině jara. Tyto zahrnují:

 1. Luštěniny. V dubnu mohou zahradníci bezpečně sázet fazole a hrách. Majitelé skleníků a skleníkových konstrukcí mohou pěstovat fazole. Na otevřeném prostranství je lepší ji zasadit o něco později - v polovině května.
 2. Růžičková kapusta. Tato rostlina má dlouhou vegetační dobu a proto se vysazuje nejpozději 8.-10.
 3. Bílé zelí. Pro časnou jarní výsadbu se používají rané odrůdy bílého zelí.
 4. Brambor. Mnoho zahrádkářů sází brambory na zahradu v první polovině dubna. Před tím se veškerý výsadbový materiál zahřeje a ošetří stimulanty.

měsíční kalendář

Sezónní dubnové práce na zahradě a zeleninové zahradě

Nejčastěji práce na zahradě začínají v dubnu, protože právě v tomto měsíci končí zimní mrazy a můžete začít sázet.

Nejprve se zahrada a zahrada vyčistí od zbytků rostlin nebo plevele, které na místě mohly zůstat z minulé sezóny.

Musí být spáleny, protože mohou obsahovat patogeny houbových chorob. Poté musí být půda oplodněna a nasycena živinami. Ke krmení se používají organické hmoty a minerální hnojiva, která obsahují dusík, fosfor, vápník, hořčík a draslík.

Na stromy a keře

Někteří lidé vysazují keře a stromy v dubnu. Doporučuje se, abyste se seznámili s tím, jak správně zasadit takové rostliny.

měsíční kalendář

Přistání

Keře a stromy se vysazují v příznivých datech výsadby v dubnu. V tomto případě používají silné sazenice, které mají dobře vytvořený kořenový systém.Nejprve se na místě vytvoří malý příkop, do kterého se sazenice umístí ve svislé poloze. Poté se posypou zeminou a zhutní. Aby rostliny rychleji rostly, okamžitě se zalévají ohřátou vodou.

Ořezávání

Stromy a keře se prořezávají v druhé polovině dubna, kdy se vzduch ohřeje na 8-10 stupňů Celsia. Odborníci radí odřezávat zaschlé nebo polámané větve, které nikdy nepřinesou ovoce. Je také nutné zbavit se větví, které jsou napadeny chorobami. K prořezávání používejte běžný prořezávač nebo zahradní pilu.

měsíční kalendář

Štěp

Očkování je nutné provést v létě, v první polovině června. K tomu se podnož a výmladka zvlhčí ve stimulátoru. Po spojení porostu s podnoží jej oblepte potravinářskou fólií nebo elektropáskou. Z rostliny se odstraňuje po měsíci a půl.

Hubení chorob a škůdců

Není žádným tajemstvím, že mnoho vysazených plodin může vyvinout nebezpečné choroby. Doporučuje se seznámit se s vlastnostmi kontroly škůdců a chorob v různých fázích pěstování.

péče o sazenice

Péče o sazenice

Aby se zabránilo infekci mladých sazenic virovými nebo houbovými patologiemi, musí být pravidelně stříkány biologickými přípravky.

Sazenice by také měly být dobře osvětlené a pravidelně zalévány ohřátou vodou.

Pěstování sazenic

V procesu pěstování sazenic je třeba dbát na to, aby vždy dostávaly správné množství hnojení. 2-3krát týdně se hrnce krmí organickými a minerálními sloučeninami. Pokud se tak nestane, sazenice zeslábnou a častěji onemocní.

měsíční kalendář

Pěstování zeleniny v zemi

Před přesazením sazenic na trvalé místo pěstování se všechny záhony postříkají fungicidními prostředky a zalijí převařenou vodou, která ničí patogeny houbových chorob.

Půda a hnojiva

Aby se zabránilo odumírání vysazených rostlin v důsledku napadení hmyzem nebo nemocí, je nutné plochu pravidelně přihnojovat. Imunitu sazenic lze zlepšit pomocí hnojiv, která obsahují hořčík, dusík, vápník a fosfor.

sázení stromů

Květinářský kalendář na duben

Většina zahradníků začíná zahradničit v dubnu.

Výsev a výsadba květin v dubnu

V prvních dnech měsíce můžete začít sázet květiny. Před tím připravte květinovou zahradu a vyčistěte ji od nečistot a plevele. Poté se půda v květinovém záhonu zryje a přidají se hnojiva, aby se normalizovala její kyselost.

Množení květů v dubnu

Ve druhém jarním měsíci můžete začít množit následující květiny:

 • konec měsíce je považován za příznivé období pro množení výhonků phloxů;
 • první polovina dubna je vhodná pro dělení a výsadbu keřů lupiny;
 • dvacátého se sbírají a vysazují řízky petúnie.

měsíční kalendář

Známky zahradníka a zahradníka pro duben 2024

Existuje několik znaků, které jsou mezi zahradníky oblíbené:

 • teplé deště na konci měsíce svědčí o dobré úrodě;
 • studený vítr na Eutyches - ke špatnému plodu jarních plodin;
 • Zamračený duben znamená deštivé léto.

Závěr

Lidé, kteří plánují výsadbu v dubnu, by se měli seznámit s lunárním kalendářem pro tento měsíc. S jeho pomocí můžete zjistit nejlepší dny pro práci na zahradě.

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn