Jak se navždy zbavit porostu šípku - odstraníme ho na pozemku, zahradě, dači

Můžete se zbavit šípků na vašem pozemku navždy pomocí různých metod; zjistěte více o tom, jak to udělat. Měli byste vzít v úvahu své schopnosti, vlastnosti půdy a dostupnost dostupných nástrojů nebo přípravků. Každá z metod při různých rychlostech navždy odsoudí keř k smrti, protože výsledek bude záviset na kvalitě odvedené práce a síle kořenového systému.


Jak se zbavit šípků v letní chatě: metody a prostředky

Navzdory skutečnosti, že šípek nelze nazvat zcela zbytečným keřem, často se pro letní chaty stává skutečnou katastrofou.Keřová rostlina rychle zakoření a poté se rozšíří po celé oblasti.

Herbicidy: aplikace a účinnost

Leptání šípků je nutné, když roste celoplošně a překáží ostatním rostlinám.

Při výběru herbicidů musíte dbát na používání ochranných prostředků a také při zpracování používat masku a rukavice.

Jak se navždy zbavit šípků: na zahradě, zahradě, dači, jak odstranit fotografie

Možnosti použití chemikálií:

  1. Dusičnan sodný se aplikuje na šípkový kmen, stejně jako půdu kolem něj. Směs se zředí vodou. Výsledky léčby jsou pozorovány po roce.
  2. „Arsenal“, „Tornado“ nebo „Roundup“ se podle pokynů zředí vodou a keře, listy a stonky se rozlijí připraveným roztokem. Pro zefektivnění léčby se dělají řezy na kůře a aplikují se přípravky.
  3. Kořeny se zalévají dusičnanem amonným a po dvou měsících léčby se z nich práší.

Lidové prostředky pro boj se šípky

Chemické prostředky by se neměly používat tam, kde se plánuje jiná výsadba. Pak se můžete pokusit zbavit se plevele pomocí tradičních metod:

  1. Fyziologický roztok. To je dobrý prostředek, když potřebujete z místa odstranit přerostlou plodinu. Sůl se rozpustí ve vodě podle vzorce 1:1. Toto řešení bude muset být připravováno denně k zalévání rostliny. Zalévání pokračuje, dokud není možné zalévat kořenový systém. Tato metoda se nazývá šetrná k životnímu prostředí, protože neničí strukturu půdy a výsadbu na tomto místě lze provést příští sezónu.
  2. Zakrytí mulčem. Mulčování jako způsob regulace je vhodné, když šípek ještě nezískal růst a barvu. Ale ne všechny tradiční materiály jsou vhodné pro podšívku. Obvykle se používá drcená máta, pelyněk nebo celandin.Výška vrstvy je minimálně 0,5 metru. Jen taková vrstva zablokuje přístup kyslíku ke kořenovému systému, pak začnou šípky postupně odumírat. Úplné odumření bude trvat celou sezónu.
  3. Obkládání. V tomto případě se používá obložení kruhu kmene stromu se současnou výstavbou příkopu. Tato možnost zcela ochrání oblast před růstem šípků. Výsledný příkop je vyplněn betonem. Tato možnost není vhodná pro každého, protože taková práce porušuje jednotu stylu, pokud ji dodržují majitelé osobního pozemku nebo zeleninové zahrady.

Po destrukčních pracích se nechají kořeny a pařezy, ale horní část se maximálně odřízne tak, aby sotva vykukovala ze země.

Jak se navždy zbavit šípků: na pozemku, zahradě, dacha, jak odstranit

Mechanické metody odstraňování šípků

Kromě toho existují takzvané mechanické metody, kterými se můžete šípků zbavit. Každá možnost má odpovídající název:

  1. Pás. Tak se nazývá metoda, při níž se na kmeni keře provádějí řezy hluboké až 6 centimetrů. Šířka může být libovolná. Předpokládá se, že takové řezy přitahují hmyz, který se usadí uvnitř a zkazí kůru. Postupně oslabí celý systém existence šípků, což povede k úplné smrti.
  2. Zatloukání hřebíků. Celoplošně se do kmene zatloukají měděné hřebíky, následně kůra zoxiduje a strom pak začne odumírat.
  3. Vrtání otvorů. Chcete-li to provést, vezměte vrtačku a vyvrtejte otvory různých průměrů. Princip fungování je stejný jako u předchozích metod.

Uvedené možnosti pomalu a postupně zastavují tok mízy a způsobují postupné odumírání kořenů. Radikální metodou je úplné vytrhání pařezu a odstranění kořenového systému z oblasti.Hlavní je zde dávat velký pozor na útěky. Když při vytrhávání necháte malý výhonek, tak příští rok vyraší a pak vše začne nanovo.

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn