Návod k použití léku Stimulus pro rostliny, analogy hnojiv

Růstové stimulanty se používají na zemědělských plodinách jako doplňkové produkty péče o rostliny. Nemají žádnou nutriční hodnotu, ale podporují růst a zlepšují kondici rostlin. Zvažme složení léku "Stimul" pro rostliny, jeho účel, použití podle pokynů, s jakými produkty lze kombinovat, jak a jak dlouho jej uchovávat, jaké náhradní léky jsou k dispozici.


Složení a forma uvolňování léku "Stimul"

Výrobce, Green Pharmacy Sadovoda, vyrábí lék ve formě koncentrované kapaliny. Obsahuje volné L-α-aminokyseliny a minerální prvky: S, Mg, Mn, Cu, Fe, Zn, B, Mo. Rostliny potřebují kyseliny k tvorbě bílkovin, které se používají pro tvorbu enzymů a rostlinné tkáně. V přípravku "Stimul" jsou v lehce stravitelné formě. Aminokyseliny zvyšují tkáňový turgor, stimulují fotosyntézu a zastavují vadnutí. Růstový stimulátor se vyrábí v 0,5 litrových lahvích.

Oblast použití

„Stimul“ lze použít k ošetření zeleniny, okopanin, brambor, jahod, bobulovin a okrasných keřů a ovocných stromů. Používá se také pro květiny rostoucí venku na zahradě, v květináčích nebo v místnosti.

Návod k použití hnojiva

„Stimul“ se používá profylakticky, předtím, než rostliny začnou pociťovat stres, nebo po vystavení nepříznivému faktoru. Ošetřete nalitím roztoku pod kořen nebo postřikem na list. Ošetření je užitečné zejména pro rostliny brzy na jaře, kdy teprve začínají růst.

Expert:
Pro ředění se doporučuje používat destilovanou vodu, bez chlóru. Před přípravou roztoku je třeba lahvičku protřepat.

Aplikovaná množství a spotřeba roztoku „Stimulus“ na pozemcích soukromých domácností závisí na typu plodiny. Pro zeleninu, brambory, jahody, květiny, okrasné rostliny pro listové krmení vezměte 2-3 ml na 1 litr, pro kořenové krmení - 5-10 ml na 1 litr. Spotřeba roztoku: 1,5-3 litrů na 10 metrů čtverečních. ma 5 l na čtvereční. m resp. Hnojení stimulantem se provádí 1-3x za sezónu, s přestávkou 2-3 týdny, zejména brzy na jaře, při potápění nebo sázení sazenic do země, před a po mrazech, kdy je půda podmáčená nebo suchá.

rostlinný stimulant

U keřů a ovocných stromů je dávkování a pravidla aplikace stejná, spotřeba na listovou výživu je 1,5-3 litry na keř nebo na 10 m2. m, pro stromy – 2-10 l; při zalévání u kořene - 5-20 litrů na rostlinu.

Pro hrnkové a pokojové květiny platí stejné dávkování, průtok při postřiku do navlhčení olistění, při zálivce do úplného provlhčení půdy. Krmení „Stimulem“ se provádí během aktivního růstu květin s přestávkou 10-15 dní.

Použití rostlinného stimulantu „Stimul“ na pozemcích soukromých domácností zlepšuje jejich stav, odolnost vůči stresu, posiluje imunitní systém, pomáhá rychleji se zotavit, zlepšuje kvalitu produktů a prodlužuje skladování ovoce.

Bezpečnostní opatření pro použití

„Stimul“ je pro člověka netoxický lék, neobsahuje žádné škodlivé látky. Můžete s ním pracovat v gumových rukavicích na ochranu pokožky rukou před vysycháním, v brýlích a respirátoru na ochranu očí a nosu před drobnými stříkanci roztoku.

rostlinný stimulant

Po zalévání nebo postřiku si musíte umýt ruce a obličej mýdlem a vodou, pokud se vám roztok dostane na pokožku, opláchněte místo vodou. Pokud se vám náhodou dostane do žaludku, proveďte výplach: vypijte 1 litr čisté vody a vezměte 1 tabletu aktivního uhlí. na 10 kg hmotnosti. Pokud se objeví známky otravy, výplach nepomohl a stav se nezlepší, měli byste se poradit s lékařem.

Kompatibilita produktu

„Stimul“ lze použít společně s pesticidy, ve společném řešení vzájemně zvyšují účinnost. Kombinovaný účinek umožňuje snížit počet ošetření, snížit spotřebu léků a v důsledku toho i jejich náklady. Umožňuje provádět ošetření včas, aby se zabránilo rozvoji plevelů nebo škůdců, proti kterým jsou potřebné herbicidy nebo insekticidy.

Není-li kompatibilita látek známa, výrobci zemědělských produktů doporučují nejprve provést test, který ukáže, zda složky vzájemně reagují. Pokud během míchání nedojde k znatelné nežádoucí změně chemických nebo fyzikálních vlastností původních léčiv, lze je kombinovat. Pokud dojde k chemické reakci, musíte zvolit jiný lék.

rostlinný stimulant

Skladovací vlastnosti a životnost

„Stimul“ je uchováván po dobu 2 let; Kapalina by měla být uchovávána v originálních lahvích s uzavřeným uzávěrem. Skladujte společně s hnojivy a pesticidy ve skladech, kde je sucho, tma, při teplotě 20-35°C. Neskladujte potraviny, krmiva, léky, přípravky pro domácnost nebo hygienické výrobky ve stejné místnosti s agrochemikáliemi. Nepoužívejte látku po uplynutí doby použitelnosti. Připravený roztok je vhodný k použití po dobu 1 dne.

Co lze nahradit

„Stimul“ můžete nahradit léky od společností Valagro, „Terra Tarsa“ - znamená „Agroverm Rost“, „Agrostim“, „Skailspecial“, „Megafol“, „Etamon“, „Novosil“, „Fumar“, „Epin “, „Spíše“. Všechny obsahují minerální prvky nezbytné pro normální růst a vývoj kulturních rostlin.

Stimulátor růstu "Stimul" obsahuje aminokyseliny a minerální prvky nezbytné pro každou rostlinu. Díky tomuto složení jej lze použít ke krmení všech zahradních plodin. Stimuluje růst, kvetení a plodování, zvyšuje odolnost vůči chorobám, škůdcům a povětrnostním vlivům. Poskytuje výživu mikroprvků a obnovuje úrodnost půdy. K dispozici ve vhodném balení, v objemu speciálně určeném pro použití na soukromých pozemcích v domácnosti.

mygarden-cs.decorexpro.com
Komentáře: 2
 1. Valentina

  Jaká je čekací doba? O kolik dní později můžete jíst listy bazalky po postřiku Stimulem?

  1. foto_2020-04-24_21-24-201-80x80[1]
   Max

   Obvykle se růstové stimulátory používají před mrazem a po něm. V období sucha. Doporučuje se také používat v období růstu. Od okamžiku zpracování do začátku konzumace listů proto uplyne poměrně hodně času. Obecně tato skupina léků není toxická. Samozřejmě je třeba přijmout preventivní opatření. Listy nezapomeňte omýt tekoucí vodou.

Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn