Jak krmit okurky kvasnicemi ve skleníku a otevřené půdě

Krmení okurek droždím je nejčastější složkou receptů tradiční medicíny. Kvasinky stimulují vývoj rostlin, předcházejí mnoha chorobám a udržují škůdce daleko od záhonů. Jejich účinek se zvyšuje v kombinaci s dalšími složkami.


Načasování přidání cenné součásti

Kvasinky jsou jednobuněčné mikroorganismy houbového původu. Je možné jimi krmit okurky? Kvasinky jako hnojivo pro okurky umožňují aktivovat prospěšné bakterie v půdě a podporovat jejich množení. Růst kořenů rostlin se zrychluje, dostávají přirozenou výživu, stávají se silnými, zvyšuje se schopnost bojovat s mnoha nemocemi a zvyšuje se velikost plodiny.

Kvasnicové krmení pro okurky pěstované na otevřených záhonech se aplikuje 2-3x během celého vegetačního období.

 • První hnojení okurek v otevřeném terénu se provádí, když se na klíčku rozvine první pár listů. Krmení sazenic lze provádět v kombinaci s kvasinkami a dalšími složkami.
 • Podruhé je vhodné aplikovat hnojivo před začátkem květu, aby se vytvořilo mnoho silných vaječníků.
 • Hnojivo se naposledy aplikuje po první hromadné sklizni. Složení umožní rostlině opět nabrat sílu pro následnou tvorbu plodů.

kvasnicový řez

Hlavní doporučení agronomů a zkušených zahradníků zní: „Dodržujte dávkování složek. Nepřehánějte to, protože to může vést spíše k rozvoji zelené hmoty než ovoce. Je lepší zeleninu nekrmit, než ji překrmovat.“ Důležité je také střídavě používat organická hnojiva s minerálními hnojivy.

V polykarbonátovém skleníku nebo pařeništi vyžadují okurky krmení téměř každý týden, z nichž tři lze nahradit sloučeninami obsahujícími kvasinky. Ve skleníkových podmínkách je oblíbené zpracování okurek se složením kvasnic, chlebového a ječného kvásku. Hnojení okurek ve skleníku se provádí 10-14 dní po výsadbě sazenic, před začátkem květu a po sklizni první masivní sklizně.

zalévání rostlin

Důležité vlastnosti

Jak hnojit záhony okurek sloučeninami na bázi kvasnicového roztoku? Při použití krmení kvasnicemi musíte dodržovat a dodržovat některá doporučení:

 • Zalévání okurek kvasnicemi se provádí pouze za teplého a suchého počasí (teplota vzduchu nad 16 stupňů);
 • Kvasnicový roztok nepoužívejte nadměrně, nejlepší možností je aplikovat ho dvakrát nebo třikrát;
 • je nutné udržovat koncentraci, protože nejen nedostatek, ale také nadbytek prvků může vést ke špatné sklizni;
 • rada: „před zaléváním nebo postřikem zřeďte výsledný roztok vodou“;
 • účinnost se projevuje při pěstování v otevřeném nebo uzavřeném prostoru, ale při použití kvasnic pro okurky ve skleníku není nutné přidávat cukr;
 • Ošetření listů a kořenů je povoleno.

ruku v rukavicích

Četné pozitivní recenze zaznamenaly zlepšení stavu zeleninových záhonů po domácích kvasnicích. „Každý rok ošetřuji záhony paprik, okurek a dalších zeleninových plodin kvasinkovými sloučeninami. Během experimentování přidávám další komponenty.

Nejvíc se mi líbí výsledek po použití společně s dřevěným popelem, kuřecím trusem a syrovátkou.“

Velmi oblíbené jsou tipy a videa od zkušené zahradníky Julie Minyaevové, která žije ve městě Serpukhov. Každý rok zkouší mnoho nových metod sázení a zpracování zeleninových plodin. Věří, že nejužitečnějším hnojivem pro okurky je kvasnicová kaše. Je lepší vzít suché droždí, recept také zahrnuje přidání cukru a teplé vody.

hotové sazenice

Možnosti receptů

Existuje několik možností, jak krmit okurky kvasnicemi. Výsledný roztok můžete použít k postřiku listů nebo zalévat rostlinu u kořene.

Nejdůležitější fází je aplikace hnojiv během období květu okurek a během plodování. Tento čas je hlavním časem pro položení základů pro budoucí sklizeň. Včasné a správně připravené hnojení umožní tvorbu vaječníků, které nebudou odpadávat a umožní tvorbu hladkých, křupavých okurek.

plechovka vody

Aby hnojení kvasnicemi jen prospělo vývoji zeleniny, musíte vědět, jak připravit kompozici. Chcete-li to provést, stačí se řídit radami vybraného receptu.

 • Aby se plody vyvíjely a rostly rychleji, je nejlepší použít suché kvasinkové kompozice. Jeden sáček droždí o hmotnosti 10 g rozředíme v teplé vodě (5 l), do roztoku nasypeme 100 g cukru a necháme na tmavém místě kvasit. Každý keř by měl být napojen na kořen s výsledným roztokem. Ujistěte se, že před zaléváním okurek se roztok zředí vodou v poměru 200 ml na kbelík vody.

okurky ve skleníku

Zalévání okurek kvasem se nejlépe provádí večer, v klidném a suchém počasí. Kompozice je stejně vhodná pro okurky rostoucí v uzavřené nebo otevřené půdě.

 • Suché droždí pro krmení jde dobře s kyselinou askorbovou. Balení suchého droždí se rozpustí v teplé vodě a přidají se pouze 2 g kyseliny askorbové. Taková kompozice nejen aktivuje tvorbu vaječníků, ale také výrazně sníží počet neplodných květin.

zpěněná voda

K přípravě výživových doplňků se používá nejen sušené droždí, ale i běžné kulinářské lisované, živé droždí.

 • 12 dní po výsadbě sazenic je užitečné aplikovat na připravenou plochu následující složení. Vezměte 500 g lisovaného droždí, přidejte 200 g cukru a zalijte 10 litry horké vody. Před zaléváním se výsledný roztok zředí vodou (1: 5) a nalije se pod kořen, přičemž pro každý se počítá 500 ml.
 • Kombinace kvasu s chlebem se hodí především okurkám pěstovaným ve skleníku. Budete muset rozdrobit chleba, přidat vodu a přidat 100 g cukru. Lze použít jakékoli droždí. Suché bude vyžadovat 5 g, lisované - 100 g.Hnojivo bude připraveno k použití za tři dny. Po infuzi se směs přefiltruje a zředí vodou (1:5). Roztok lze zalévat nejen u kořene, ale také postřikem na listy.

chlebové kuličky

Jak správně hnojit? Je důležité vědět, že kvasinky obohacují půdu o draslík a dusík, ale zároveň snižují obsah vápníku. Proto je vhodné přípravu doprovodit přidáním vaječných skořápek a popela.

 • Společně s dřevěným popelem můžete připravit kvasinkové hnojivo. Kompozice obohatí půdu o mikroelementy. Surové droždí 100 g nebo 10 g suchého prášku se zředí třemi litry vody. Popel ze dřeva bude vyžadovat 200 g na 5 litrů vody. Před zpracováním je třeba smíchat litr kvasnicového roztoku s 500 ml popelové vody a přecedit. Pro zálivku u kořenů je lepší použít hnojivo.
 • Následující složení pro krmení okurek je také považováno za dobré. Kousky chleba nebo sušenky se vloží do kbelíku, naplní se vodou a přidá se hnůj. Směs nechte týden louhovat. Před zaléváním zřeďte vodou: litr výsledného roztoku je užitečný pro kbelík vody. Zředěné složky neobsahují nebezpečné koncentrace látek, které mohou způsobit popáleniny kořenového systému rostliny.

recepty na ulici

 • Abyste mohli připravit kompozici z vaječných skořápek a kvasnic, musíte každou ze složek vyluhovat. Skořápky 5-6 vajec se rozdrtí, zalijí 500 ml vroucí vody a přikryjí pokličkou. Musíte na tom trvat týden. Výsledný nálev se smíchá s kvasnicovou vodou. Před zálivkou se doporučuje roztok zředit vodou v poměru 1:5.

Tyto kompozice lze dokonce použít pro sazenice okurek. Mělo by se snížit pouze množství roztoku.

Recenze od zkušených zahradníků, kteří zalévají své okurkové záhony kvasinkovými roztoky, jsou mimořádně pozitivní. Každý zaznamenává aktivní růst rostlin, které zřídka onemocní, tvorbu velkého množství plodů s vynikající chutí.

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn