Charakteristika a popis odrůdy rajčat Yablonka Rossii, její výnos

Mnoho zahradníků množí ruské rajče Yablonka vlastními semeny. To je velmi výhodné, protože kvalita semen je zaručena. Odrůda sice raně dozrává, ale plodí až do podzimu. Dokonce i superlíný nebo super vytížený letní obyvatel může poskytnout minimální péči, která je potřeba.


Popis odrůdy

Raná rajčata Yablonka Russia pěstují se stejným úspěchem jak letní obyvatelé, kteří mají skleníky, tak ti, kteří je nemají. V tomto smyslu je odrůda univerzální. Všimněte si rozdílů v růstu keře.

V chráněné půdě může determinant rajče Yablonka Rossii dosáhnout slušné výšky 1,5-1,7 m. Ve skleníku je výška keře pouze 1-1,2 m, což je mnohem blíže k růstovým charakteristikám dětí (determinantní odrůdy) .

Keře rajčat Yablonka jsou silné, listy vypadají jako bramborové vršky. Květiny se shromažďují v kartáčích. Tvorba plodů probíhá rovnoměrně po celé léto. Jeden kartáček může mít až 8 vaječníků.

Tato odrůda rajčat vyžaduje minimální péči. Absolutně nepotřebuje následující zemědělské techniky:

  • tvorba keřů;
  • odstranění nevlastních synů.

Podpora se ale vyplatí využít. Před přesazením sazenic zapíchněte kůl do otvoru. Když rajčata začnou společně zpívat, bude se to hodit. Větve, i když jsou silné, je nejlepší svázat s oporou. Plody, které se rychle naplní šťávou, dokážou za jednu noc zavalit keř až k zemi.

Vlastnosti ovoce

Rajčata Yablonka Rossii tvoří husté, středně velké plody. Hmotnost největších exemplářů zřídka přesahuje 100 g. Obvykle se v kartáči tvoří 5 až 8 kusů rovnoměrných rajčat. Ze zelené se plody do období obchodní zralosti stávají zcela červené bez skvrn.

rajče jabloň

Hospodyňky, příznivkyně zimních příprav, milují malá červená rajčata se silnou tenkou slupkou. Je vhodné je nakládat, protože rajčata nepraskají. Letní saláty jsou dobré. Klasická rajčatová chuť ovoce se skvěle hodí ke všem druhům rostlinných olejů.

Plody obsahují mnoho semen. Uvolněním semen ze zralého ovoce si každý zahradník může zajistit semenný materiál pro další sezónu.

Sklizeň

Před výběrem odrůdy musíte znát její výnos. Návod k semenům obsahuje charakteristiku rajčete Yablonka Rossii a popis odrůdy, která uvádí průměrný výnos na keř.Parametr se rovná 100 kusů v kvantitativním vyjádření a 10 kg v hmotnostním vyjádření.

Plody jsou poměrně husté a nikdy nepraskají. Sklizeň lze skladovat poměrně dlouho, pokud je pokojová teplota udržována na nízké teplotě. Během přepravy nedochází k deformaci: rajčata si zachovávají svou barvu, tvar a chuť.

Informace o odrůdě od letních obyvatel

Letní obyvatel, který zasadil jabloň na své zahradě, ochotně sdílí svá tajemství. Zahradníci dávají zajímavé recenze o odrůdě a zveřejňují fotografie. Tyto informace usnadňují výběr odrůdy.

sklizeň rajčat

Vadim, 49 let:

„Mám kousek od domu malý pozemek, který jsem vyhradil pro rajčata. Polovinu zabírá odrůda Yablonka of Russia. Trávím málo času pěstováním rajčat. Keře dávají úrodu za každého počasí. Veškerá péče spočívá v přidávání humusu na hřebeny jednou za 3 roky. Nevlastní syny nemažu. Nicméně štětce neustále svazuji.“

Anna, 59 let:

„Zasadím pár rajčat. Do dače chodím zřídka. U mě zakořenila ruská odrůda Yablonka. Pěstování rajčat není obtížné. Čerstvá rajčata na stole od července do října. Je toho také dost na zásoby."

Od setí semen až po sklizeň

Od zasetí semen po sklizeň uplyne nejméně 107 dní. 7 dní pro klíčení a 100 pro tvorbu a zrání plodů. Pokud je na vaší letní chatě skleník, sazenice mohou být přesazeny po 20. dubnu a mohou být vysévány již v dubnu.

Pěstování rajčat v otevřeném terénu komplikují návratové mrazy. Proto je lepší, když se semena zasadí pro sazenice na začátku března a sazenice se přesadí do země v květnu.

Něco málo o sazenicích

Tato informace je pro ty, kteří se nezabývali pěstováním sazenic. Seznam prací, které je třeba udělat v únoru (březen):

  1. Předseťové ošetření osivového materiálu proveďte slabým roztokem manganistanu draselného nebo růstovým stimulantem.
  2. Semena vysévejte do krabic s úrodnou, volnou půdou normální kyselosti.
  3. Ve fázi 2 pravých listů zasaďte sazenice do rašelinových nebo plastových kelímků.
  4. Sazenice krmte 2krát tekutým komplexním hnojivem pro zeleninové plodiny.
  5. Sazenice týden otužujte, v noci snižte pokojovou teplotu na 8 °C.

Pěstování sadebního materiálu bude trvat 2 měsíce. Koncem dubna ho můžete vyvenčit. Sazenice ve věku 60 dnů jsou připraveny k přesazení do země (skleník).

Transplantace do země

Připravte si předem rajčatové lůžko a kolíky. Jabloň miluje slunná místa, proto volte místo pro výsadbu daleko od plotu a jiných struktur, které vrhají stín. Při výběru místa je důležité dodržovat střídání plodin.

půda pro rajčata

Po rajčatech a bramborách nemůžete sázet rajčata a nejlepšími předchůdci jsou cibule, mrkev, fazole a okurky.

Do půdy přidejte humus (1 kbelík na m²) a popel (0,5 l na m²). Připravte jamky. Vzdálenost středů otvorů je minimálně 60 cm.Ačkoli výška rajčete je malá, potřebuje prostor k růstu.

Do výsadbové jámy můžete přidat trochu superfosfátu, borofosfát nebo jiné hnojivo, obsahující fosfor a draslík. Hnojení dusíkem u kořene lze provést za 2 týdny. Do té doby začne fungovat kořenový systém sazenice a dusík prospěje mladým rajčatům.

Letní péče

Veškerá péče v létě spočívá v zalévání a sběru zralých plodů. Pokud často prší, nemusíte rajčata zalévat do země. Mokrá půda a studený vzduch mohou způsobit pozdní propuknutí plísně. V případě déletrvajícího špatného počasí můžete výsadby ošetřit přípravkem Epin.

Moderní růstový stimulátor vykazuje dobré výsledky ve vlhkém nebo velmi horkém počasí. Rajčata Yablonka ošetřená Epinem snáze snášejí špatné povětrnostní podmínky. V druhé polovině července rajčata krmte fosforo-draselným hnojivem. Hnojiva aplikovaná u kořene stimulují tvorbu plodů a prodlužují dobu plodnosti.

Sběr a skladování ovoce

Můžete sbírat již zralé červené plody nebo zelená rajčata, která se naplnila do určité velikosti. Osvobozením keře od některých plodů zahradník stimuluje tvorbu nových vaječníků.

Zelené plody se dobře skladují, dozrávají postupně a jejich chuť se neliší od chuti rajčat dozrálých na rostlině. Sklizeň je snazší uložit do plastových krabic s otvory: rajčata se v nich méně kazí a rychle dozrávají.

Závěr

Krása této odrůdy je v tom, že s minimální péčí lze získat docela slušnou úrodu rajčat. Yablonka Rossii je odrůda rajčat, kterou lze doporučit letním obyvatelům, kteří milují opalování a grilování. Recenze říkají, že pokud zvolíte tato rajčata, určitě budete mít dostatek času na odpočinek.

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn