Zahradníkův lunární kalendář setí na červenec 2024

Lunární osevní kalendář pro zahrádkáře na červenec 2024 je referenční knihou, bez které je lepší nezačínat žádnou práci na zahradě. Pokud děláte to, co máte rádi, kontrolujete kalendářní dny, můžete dosáhnout požadovaného výsledku s minimálním úsilím. Postavení Měsíce vůči Zemi a ostatním planetám nelze ignorovat, protože jeho vliv na vegetaci je velmi velký.


Vliv měsíční fáze na výsadbu

Po mnoho staletí zahradníci kontrolovali lunární kalendář. Měsíc má totiž silný vliv na vývoj rostlin. V závislosti na měsíční fázi se kapalina a energie pohybují nahoru nebo dolů. To znamená, že nadzemní část rostlin a jejich kořeny se lépe vyvíjejí pouze v určité dny v měsíci.

Pokud provádíte práci podle lunárního kalendáře, můžete výrazně zvýšit výnosy plodin.

Každý nový měsíc začíná novoluním. Pak přichází dorůstající měsíc. Šťávy a energie spěchají vzhůru. V tomto období se lépe vyvíjí nadzemní část rostlin. To pokračuje až do poloviny měsíce. Pak přichází úplněk, po kterém – fáze ubývání. V tomto období naopak rostlinné šťávy spěchají dolů ke kořenům. V období ubývajícího měsíce dostává kořenová zelenina maximum energie a výživy.

Měsíční fáze v červenci 2024

V červenci, stejně jako v každém jiném měsíci, prochází Měsíc 4 fázemi. Každý z nich ovlivňuje rostliny a pořadí, ve kterém jsou zahradnické práce prováděny.

Nový měsíc

Měsíc začíná novoluním. Tento den odpovídá 2. červenci. Před tímto datem fáze ubývání trvala téměř 2 týdny. Kořeny rostlin obsahují maximum energie a živin. Jakákoli práce v tento den je nežádoucí, kromě čištění plevele. Novoluní trvá tři dny, to znamená, že je třeba vzít v úvahu 1 den před 2. červencem a 1 den po tomto datu.

Kalendář

Úplněk

Úplněk nastává v polovině měsíce. Rostliny v tento den raději nevysévejte, nesázejte, nestříhejte ani nezaštipujte. Datum úplňku je 17. července (plus den před a den po). Ale v tento den můžete odstranit plevel a plevele záhony.

Dorůstající půlměsíc

Bezprostředně po novu začíná fáze přibývajícího měsíce (od 3. do 4. července do 15. až 16. července). Trvá téměř 2 týdny, tedy do rovníku měsíce. V tomto období můžete provádět jakoukoliv práci s nadzemními částmi rostlin včetně sklizně (bobule, zelenina, ovoce). V červenci se obvykle nic nevysévá ani nesází. V této době je sklizeň sklizena. V případě potřeby můžete znovu zasadit zeleninu, salát, tedy rostliny, které se budou vyvíjet nad zemí.

Kalendář

Klesající

Po úplňku začíná období ubývajícího Měsíce (od 18.-19. do 31.). Tekutina a energie proudí až ke kořínkům. Tato fáze trvá 2 týdny – do konce července. V této době můžete sázet nebo sklízet okopaniny, ořezávat větve, zaštipovat a prořezávat nadzemní části rostlin. Ovoce a bobule umístěné nad povrchem půdy je lepší sklízet během dorůstajícího měsíce.

znamení zvěrokruhu

Kromě Měsíce ovlivňují vývoj rostlin a četnost práce na zahradě či zeleninové zahradě i znamení zvěrokruhu. Každá zahradní nebo zeleninová plodina má čtyři základní prvky: kořen, list, květ, ovoce. Každé z těchto částí vládne určité znamení zvěrokruhu.

Charakteristika planet ve vztahu k rostlinám:

 1. Vodnář (18.19) je neplodné znamení.
 2. Lev (4,5), Beran (23,24) jsou neplodná znamení.
 3. Panna (6,7), Blíženci (1, 27,28,29), Střelec (13, 14) - neplodní.
 4. Váhy (8,9,10), Kozoroh (15,16) - plodné.
 5. Štír (11,12), Rak (3, 30,31), Ryby (20,21,22), Býk (25,26) jsou nejplodnější znamení.

Příznivý vliv znamení zvěrokruhu na části rostliny:

 • na kořenech - Býk, Panna, Kozoroh;
 • na listech - Ryby, Rak, Štír;
 • pro ovoce - Beran, Lev, Střelec;
 • pro květiny - Váhy, Blíženci, Vodnáři.

výsevní kalendář

Co zasadit v červenci podle lunárního kalendáře?

Červenec je polovina léta.Sázecí nebo secí práce se tento měsíc provádějí jen zřídka. Toto je čas na sklizeň, přípravu a uchování na zimu. Na vrcholu léta se půda kypří, aby se zlepšilo provzdušnění, odstraňuje se plevel, zaštipují se vrcholky rostlin, seřezávají výhonky a za sucha se zalévá vegetace.

Zelenina, zelenina a bylinky

V prvních 2 týdnech července lze na dorůstající Měsíc vysadit rostliny, které budou plodit v přízemní části. Za zvláště příznivé jsou považovány následující termíny: 11. a 12. Ve fázi pěstování můžete sázet zeleninu, rajčata, papriky, okurky, zelí, salát, jahody, květiny (kromě cibulí).

výsadba ve fázi růstu

Po rovníku, během fáze zabíjení, můžete začít s výsadbou kořenových plodin. Nejplodnější data: 20,21,22, 25,26. Od druhé poloviny července můžete sázet cibuli, česnek, ředkvičky, brambory, mrkev, cibuloviny.

Ovocný sad

Sběr třešní a třešní začíná na zahradě v červenci. Je lepší dělat tuto práci v prvních deseti dnech v měsíci. Po 17. lze větve prořezávat. Sazenice je vhodné vysazovat ve fázi Pěstování, tedy v prvních 2 týdnech července.

Keře, stromy a květinové záhony

V létě není vhodné větve zastřihávat, bude z nich vytékat míza. Obvykle se tento postup provádí brzy na jaře - před otevřením pupenů nebo koncem podzimu - po pádu listů. Keře a stromy je lepší vysazovat na podzim, ale můžete je vysadit i v létě, v prvních deseti červencových dnech. Od 4. do 15. je nejvhodnější doba pro sázení květin.

čas výsadby plodin

Na ubývajícím Měsíci, tedy po 17., můžete zalévat rostliny, kypřít půdu a odstraňovat plevel.

Trávník a terénní úpravy

Od 4. do 15. je lepší zasít trávu a udělat si na zahradě terénní úpravy. Trávník je třeba sekat od 18 hodin do konce měsíce. Zalévejte rostliny podle potřeby, ale kořeny nejlépe absorbují tekutinu ve fázi ubývání.

Jaké práce je třeba provést na zahradě podle lunárního kalendáře

Červenec je vrcholem léta. V tomto období se rostliny vysévají a vysazují jen zřídka. Ale začínají sklízet. Zeleninu, bobule a ovoce je lepší sklízet na dorůstajícím měsíci, dokud obsahují maximální množství užitečných látek.

sklizeň

Kořenové plodiny lze sbírat během fáze ubývání. Podle lunárního kalendáře je v tomto období lepší rostliny přihnojovat. Kořeny absorbují maximum užitečných látek, které k nim přicházejí nejen z půdy, ale také z nadzemních částí rostliny.

Dostatečná zálivka podporuje fotosyntézu. V horkém počasí můžete vegetaci zavlažovat, ale je lepší to udělat večer nebo brzy ráno. Během fáze ubývání musíte uvolnit půdu a odstranit plevel. Můžete zasadit rostliny a zaštípnout vrcholy.

Lunární kalendář pro zahradníka na červenec 2024

Podle lunárního kalendáře můžete v červenci každý den něco dělat na zahradě nebo zeleninové zahradě. Od prvních dnů v měsíci až do poloviny můžete sbírat rajčata, okurky, třešně a třešně.

Od 17. července můžete okopávat rané brambory a vytahovat ze země zralou mrkev nebo řepu.

Plevel je lepší ze zahrady odstranit hned, jak se objeví, aby pěstovaným rostlinám neubíral živiny. Je pravda, že v červenci je několik dní, kdy je vhodné nedělat nic.

péče o zahradu

Příznivé dny

Středně plodné dny na dorůstajícím měsíci: 8,9,10. Nejlepší: 11,12. Výsadba plodonosných rostlin a květin nad zemí je povolena: od 4. do 15.

Průměrné dny plodnosti na ubývajícím Měsíci: 27, 28, 29. Nejlepší: 20, 21,22. Kořenové plodiny můžete sázet: od 19. do 31.

Nepříznivé dny

V takovém období je lepší nezačínat žádné práce na zahradě nebo zeleninové zahradě.Nejnepříznivější dny: 2. a 17. (plus den před a den po těchto datech). Neplodné: 18,19.

příznivé a nepříznivé dny

Známky zahradníka v červenci

Znamení, která lidé pozorovali a všímali si jich za dlouhá léta, nám pomohou lépe porozumět přírodě, přesvědčit se o jejich pravdivosti a předat své znalosti svým potomkům.

Známky pro červenec:

 1. Pokud pavouk utká síť, bude suchá.
 2. Pokud žáby kvákají, znamená to, že bude pršet.
 3. Komáři létají v rojích - dobré počasí.
 4. 6. července je zvykem sběr léčivých bylin.
 5. Silná rosa na Ivan Kupala (7. července) - na sklizeň okurek.
 6. Déšť na Samsona (10.) - pro dlouhodobé deště až do podzimu.
 7. Pokud nebude ráno rosa, bude brzy pršet.
 8. Omelyan přišel (31.), našel houby a lesní plody a nařídil je připravit.

mygarden-cs.decorexpro.com
Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn