Výhody a poškození fazolových listů, použití a kontraindikace

Majitelé venkovských domů mají rádi pěstování fazolí kvůli vysokému obsahu bílkovin a dalších užitečných látek v zrnech. Fazole blahodárně působí na lidské zdraví a zasytí vás na dlouhou dobu.


Většina lidí fazole loupe a zbavuje skořápek, aniž by si uvědomovali výhody. Jejich použití je v lidovém léčitelství vítáno jako alternativní náhrada silných léků s řadou vedlejších účinků. Přírodní medicína dokáže léčit různé neduhy a zmírňovat stav pacienta.Moderní farmaceutické společnosti zavádějí tento produkt do některých léků v tekuté formě.

venkovské domy

Poté, co se lidé seznámili s prospěšnými vlastnostmi a kontraindikacemi fazolových klapek, nespěchají je vyhodit do koše, ale skladují je pro budoucí použití.

Užitečné vlastnosti fazolových listů

Pokud pochopíte výhody fazolových listů, najdete velké množství léčivých látek. Přítomnost bílkovin, vitamínů, mikroelementů, flavonoidů a aminokyselin příznivě působí na lidský organismus. Průběh konzumace fazolových klapek normalizuje metabolismus a zlepšuje syntézu bílkovin. Léčivé vlastnosti stimulují tvorbu hormonů a enzymů, dodávají cévám pružnost a působí antivirově. Působení této rostliny zahrnuje budování inzulínu, normalizaci hladiny cukru a rovnováhu vody a soli, nasycení těla nezbytnými minerály.

zásobník

Indikace pro použití fazolových klapek

Fazolové slupky mají na člověka mírný léčivý účinek, pozitivně ovlivňují činnost vnitřních orgánů a zvyšují celkovou odolnost organismu. Tradiční léčitelé předepisují užívání listů pro:

 • artritida;
 • diabetes;
 • cystitida;
 • hypertenze;
 • pankreatitida;
 • pyelonefritida;
 • obezita;
 • dna;
 • kardiovaskulární choroby;
 • zánět jater a dalších orgánů.

indikace k použití

Vliv prospěšných prvků:

 • normalizace hladiny cukru v krvi;
 • snížená nervová excitabilita;
 • rozpouštění kamenů v močovém měchýři a ledvinách;
 • zlepšení potence;
 • zvýšená sekrece žaludeční šťávy;
 • odstranění dermatologických problémů.

rozpouštění kamenů

Léčba cukrovky fazolovými lusky

Použití fazolových produktů jako doplňkového prostředku při léčbě cukrovky přináší pacientovi úlevu.Výhody chlopní jsou založeny na nízkém glykemickém indexu a přítomnosti argininu, který aktivuje syntézu pankreatického inzulínu. Pozitivní vlastnosti těchto přírodních složek působí na snížení hladiny cukru v krvi. V tomto případě bude doba léčby tři až čtyři měsíce. V případě diabetu závislého na inzulínu konzumace běžných fazolí zlepšuje metabolické procesy.

Recepty pro diabetiky:

 • 50 g prášku z fazolových lusků zalijte dvěma sklenicemi vroucí vody a nechte půl dne v termosce. Užívejte 120 ml před jídlem.
 • Dezertní lžičku drcených slupek zalijte sklenicí vroucí vody a nechte 15 minut ve vodní lázni. Vychladlý vývar přecedíme a konzumujeme třikrát denně tři dezertní lžíce.
 • 4 polévkové lžíce suroviny nasypte do litru surové vody. Po 8 hodinách přefiltrujte a vezměte 250 ml před jídlem. Doporučuje se při otocích.

diabetes mellitus

Existuje samostatný recept na snížení hladiny cukru v krvi:

 1. Lžíci nakrájených rostlinných zbytků nasypte do sklenice vroucí vody.
 2. Nechte působit jednu hodinu a konzumujte 20 minut před jídlem třikrát denně 100 ml.

Navzdory hmatatelným výhodám ventilů, než začnete užívat lidové léky, musíte se poradit se svým lékařem.

snížení cukru

Jak připravit léky z fazolových listů

Existuje mnoho účinných a jednoduchých receptů na fazole. Kromě odvaru a nálevu si můžete připravit léčivou koupel nebo čaj, který pomáhá při nachlazení.

léky

Infuze

Pomocí infuzí se normalizují metabolické procesy, zmírňují se záněty ledvin a slinivky břišní, zmírňují se nebo léčí různé neduhy:

 • Nálev k odstranění problémů s klouby se připravuje snadno.Je nutné nakrájet fazolové listy, jednu polévkovou lžíci suroviny nalít do termosky a zalít půl litrem vroucí vody. Nechte 3 hodiny a sceďte. Přiložte navlhčený hadřík na bolavé místo.
 • Chcete-li normalizovat kardiovaskulární systém, musíte před jídlem vzít 1/3 šálku infuze, která se připravuje ze sklenice vroucí vody a jedné polévkové lžíce drceného rostlinného produktu.
 • Při chronické pankreatitidě nebo cystitidě nasypte dvě polévkové lžíce suchého drceného produktu do jednoho litru studené vody a vložte do vodní lázně. Když se objem tekutiny sníží na polovinu, ochlaďte, sceďte a pijte půl sklenice půl hodiny před jídlem po dobu jednoho týdne.
 • Pro onemocnění urogenitálního systému vezměte fazolové listy, medvědici a kukuřičné hedvábí a dvě polévkové lžíce směsi rostlinných materiálů vložte do litru vody. Vařte kompozici čtvrt hodiny, filtrujte a pijte náhodně 5krát denně, dokud nenastane úleva.

výměnné procesy

Odvary

Pro zvýšení ochranných vlastností těla a jako preventivní opatření se doporučuje připravit odvar.

Usušené fazolové skořápky rozemelte. Přidejte dvě polévkové lžíce přípravku do dvou sklenic ohřáté vody a vložte na 15 minut do vodní lázně. Pro maximální uvolnění živin nechte jednu hodinu. Vychladlou tekutinu přecedíme přes plátýnko, dolijeme vodou na původní objem a přivedeme k varu. Odvar je hotový. Doporučuje se užívat před jídlem, třikrát denně, půl sklenice. Produkt tvoří sediment, proto jej před použitím protřepejte. Odvar není určen k dlouhodobému skladování, stačí vařit dva dny.

příprava odvaru

Kontraindikace při použití fazolových listů

Léky vyrobené z fazolových listů je povoleno používat na jakoukoli chorobu bez věkového omezení. Při zneužívání léčivých nápojů dochází k poškození těla, takže musíte jednat podle doporučení odborníků.

Přes nepopiratelné výhody slupek by odvary a nálevy neměly používat těhotné ženy, kojící matky nebo lidé náchylní k alergickým reakcím. Těhotným ženám se čaj z listů předepisuje, když se potřebují šetrným způsobem zbavit otoků.

jakékoli nemoci

Fazolové slupky se používají samostatně a ve vícesložkových recepturách. Suroviny jsou sklizeny na místě šetrném k životnímu prostředí a řádně vysušeny. Zralé plody mají léčivé vlastnosti. Po odstranění zrn by se listy fazolí měly sušit venku ve stínu nebo ve větrané suché místnosti a rozdrtit. Pokud je vyžadován prášek, vyrábí se pomocí mlýnku na kávu.

Pokud je to možné, doporučuje se připravit si suroviny sami, jinak se produkty zakoupí v bylinném obchodě nebo lékárně. Suroviny by neměly být skladovány déle než tři roky.

Fazole jsou prastarou plodinou s dlouhou historií a jsou široce známé jako potravinářský produkt zahrnutý do stravy. Málokdo ví, že všechny části rostliny jsou léčivé a používají se jako lék. S fazolovými skořápkami nenakládejte jako s domovním odpadem. Naučíte-li se správně vařit tento bylinný produkt, můžete porazit mnoho nemocí.

vícesložkové receptury

Konzumace zelených listů je zakázána kvůli riziku otravy toxickými látkami.

Slupky je užitečné vařit jako čaj pro sportovce a lidi modelující postavu. Pomocí tohoto nápoje není těžké odstranit přebytečnou vodu z těla a urychlit nabírání svalů.V období pití léčivého čaje se doporučuje užívat komplex minerálů a vitamínů, které se díky močopudnému účinku vyplavují.

modelování postavy

mygarden-cs.decorexpro.com
Komentáře: 1
 1. Larisa

  Informace o fazolích byly velmi užitečné.Děkuji.

Přidat komentář

;-) :| :X :zkroucený: :usměj se: :šokovat: :smutný: :válec: :razz: :oops: :Ó :mrgreen: :lol: :idea: :zelená: :zlo: :plakat: :chladný: :Šíp: :???: :?: :!:

Hnojiva

Květiny

Rozmarýn